Забути неможливо!

Home | УКРАЇНСТВО | ДІАСПОРА | Забути неможливо!
image

У Лос-Анджелесі відзначили 85-ту річницю трагедії Голодомору–Геноциду 1932-1933 років в Україні.
11 листопада українська громада зібралася в центрі міста біля пам’ятника жертвам Голодомору, щоб вшанувати пам’ять мільйонів українців, які загинули в результаті геноциду українського народу 1932-33 років в Україні.
Голодомор, 85-ті роковини якого вшановують українці, є найбільшою бідою в історії України та однією з найстрашніших трагедій в людській історії минулого століття.
Після майже 60 років цинічного замовчування шокуюча правда пролунала на весь світ. Архіви розкрито,  свідчення записано. Заочно й посмертно засуджено судом і проклято народом організаторів Голодомору: Сталіна, Кагановича, Молотова, Постишева та багатьох інших.
Рік у рік стає дедалі важче знайти очевидців тієї трагедії. Тепер, зараз це вже обов’язок молодшого покоління — не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним генераціям українців. Щоб наші онуки та правнуки ніколи не забули, що 32-го року Господь послав Україні врожай, може, не найщедріший, але достатній для того, щоб був і хліб, і до хліба. А голод спричинив кремлівський антихрист, який забрав у мільйонів українців їжу та прирік їх на муки голодної смерті.
На відзначенні були присутні свідки цих трагічних подій Леся Мельник і Микола Кучеренко.
Ася Горська проспівала Гімн Америки і Гімн України.
Священики о. Ігор Кошик (парафія Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ), о. Василь Савчур (парафія Св. Володимира УПЦ), о. Василь Штелен (парафія Св. Андрія УПЦ) та о. Юрій Шах (УПЦ Америки) відслужили панахиду.
Члени Пласту кожні 15 хвилин змінювали почесну варту біля пам’ятника, а також зачитали імена та прізвища жертв Голодомору, жителів м. Лос-Анджелесу.
Після церемонії покладення квітів біля пам’ятника з виступами до присутніх звернулись головні доповідачі: голова інформаційного відділу УККА Михайло Савків мол.
Bін розповів про Рафаеля Лемкіна, юристa польсько-єврейського походження, який вперше запровадив термін “геноцид” в 1944 році і який, виступаючи в Нью-Йорку в 1953 році, заявив про великий голод  в Україні  1932-1933 років: “Це не просто масoве вбивство. Це - геноцид, винищення не лише окремих осіб, але й культури і нації ”.
Далі виступив гастроентеролог з Ліверпуля, Нью-Йорк,  колишній голова Української медичної асоціації Борис Буняк, автор  книги “Коли ми голодуємо”. Він як доктор медицини більш ширше розповів про наслідки і зміни, що відбуваються в людському організмі під час такого довгого і страшного голоду.
Зворушливу поему присвячену померлим від штучного голоду виголосив Юрій Вигінний.
Щира подяка всім учасникам, свідкам Голодомору, Комітету Голодомору та Українському культурному осередку м. Лос-Анджелес за проведення цього важливого заходу - вшанування 85-ої річниці Голодомору-Геноциду 1932-33 років в Україні.
Нехай пам’ять про тих, хто змушений був померти такою страшною, голодною смертю, ніколи не загине, а світ не забуде про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.
Данута ЛОПУШИНСЬКА
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
Фото: Олег ХАРЧЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: