Світовий конгрес українців відданий справі підтримки України

Home | УКРАЇНСТВО | ДІАСПОРА | Світовий конгрес українців відданий справі підтримки України
image

У Києві відбувся 11-й Світовий конгрес українців (СКУ). Новим президентом СКУ став Павло Грод
11-й Світовий конгрес українців, в якому взяли участь більше 300 гостей із 30 країн, проходив з 25 по 27 листопада в українській столиці Києві. Новим головою СКУ обрали Павла Ґрода, президента Конгресу українців Канади. Також оновлено інший керівний склад організації та окреслені головні напрямки діяльності СКУ на наступний термін.
Цьогоріч проведення Конгресу було перенесено на кінець листопада, щоб його учасники могли взяти участь у заходах до 85-х роковин Голодомору - з вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу. З цієї нагоди в Києві проводився Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає!», у рамках якого проходили Науковий симпозіум, організований Інститутом національної пам’яті, та мистецька акція в Національній опері.
Відкриття Конгресу відбулося ввечері 25 листопада на урочистому засіданні за участі Президента України Петра Порошенка, глав та представників іноземних держав. Учасників конгресу своєю піснею привітала українська співачка Руслана. Напередодні вдень делегати СКУ долучилися до традиційної панахиди за героями Небесної Сотні біля каплички на Інститутській вулиці.


«Від імені СКУ і всіх делегатів нашого XI Світового конгресу складаю щирі співчуття всім родинам Небесної Сотні. В різних країнах світу ми молимся за вас, щоб ви могли пережити це горе. Ми молимось і за тими, хто зараз захищає східні кордони, щоб Україна могла якнайшвидше зазнати мир та стабільність», - сказав Євген Чолій, на той час ще чинний президент СКУ, який відбув дві передбачені статутом каденції на цій посаді.
У понеділок, 26 листопада, проходили звіти рад, комісій та президента СКУ. Того ж дня ввечері – регіональні круглі столи, де обговорювалися проблеми та перспективи розвитку українських громад у різних частинах світу: Східній Європі; Західній Європі; Російській Федерації та Центральній Азії; Північній Америці; Південній Америці; Австралії, Океанії, Азії та Африці.
Наступного дня, 27 листопада, пройшла низка сесій, на яких відбулися жваві дискусії на різні теми. Потім – робота конгресових комісій, представлення та схвалення резолюцій. І наостанок – вибори нових керівних органів СКУ. Зокрема, новим головою конгресу став президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод.
У середу, 28 листопада, з метою стратегічного планування діяльності Світового конгресу українців пройшло засідання новообраної Ради директорів за участю голів українських крайових центральних репрезентацій, а також працівників Головного офісу СКУ в Канаді та Представництв СКУ в Києві та Брюсселі. Під час заходу новообраний президент Павло Ґрод від понад 20-мільйонної української діаспори закликав негайного визволення українських моряків, яких захопила РФ в Азовському морі.
***
Світовий конгрес українців, як одне з найбільших об’єднань українців всього світу, є відданим справі підтримки України і того курсу реформ, який наразі проводить Уряд України. Про це сказав президент конгресу Павло Грод під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
Глава Уряду привітав президента СКУ із призначенням на посаду і подякував його попереднику – Євгену Чолію - за плідні роки співпраці.
«У нас насправді родинні зв’язки, які ми будуємо довгі роки. Хочу запевнити, що ми готові до співробітництва в ім’я розвитку», - сказав Павло Ґрод.
«Ваша роль важлива, - сказав Володимир Гройсман. - Ми відчуваємо сьогодні партнерство СКУ. І я радий, що у нас є розуміння і готовність вирішувати будь-які питання».
Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні – передусім з огляду на ті виклики, які постають. Нова хвиля агресії в бік нашої держави, зазначили представники СКУ, змушує мобілізуватися і донести світу всю інформацію про те, що відбувається і якою має бути відповідь.
Так само сторони торкнулися і питань економіки. Представники СКУ зазначили, що зараз важливо не тільки підтримувати українців за кордоном і допомагати Уряду створювати умови для повернення українців на батьківщину.
«Ми готові переконувати західний світ в тому, що Україна цікава для інвесторів і на неї можна дивитися з великою перспективою на майбутнє, - сказав екс-президент СКУ Євген Чолій.- Україна за останні роки зробила більше, ніж за минулі десятиліття. Хочу запевнити, що ми будемо і в громадах, і на форумах розповідати і пояснювати зміни в Україні. Тут ви можете розраховувати на нас».
***
Президент Петро Порошенко привітав Павла Ґрода з обранням Президентом  Світового Конгресу Українців. «Ваша перемога є свідченням довіри усієї української громади за кордоном, підтриманням Вашої активної громадянської позиції та визнанням успішної діяльності як Президента Конгресу Українців Канади», - зазначив Глава держави у привітанні.
Петро Порошенко наголосив: «Світовий Конгрес Українців був і залишається відданим справі підтримки України, потужним захисником національних інтересів і прагнень, дбайливим оберегом української ідентичності та самобутності».
«У цей складний для нас час розраховуємо на згуртованість та використання українською діаспорою всіх можливих засобів та важелів задля забезпечення залучення всебічної міжнародної підтримки нашої держави з метою надання гідної відсічі агресору та окупанту», - зазначив Президент.
Петро Порошенко висловив переконання, що під керівництвом Павла Ґрода Світовий Конгрес Українців й надалі продовжить ефективно та цілеспрямовано працювати в інтересах відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.
Глава держави побажав новому очільнику СКУ міцного здоров’я, успіхів та значних досягнень в ім’я України.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

Довідка «УС»
Світовий конгрес українців є неприбутковою організацією української діаспори, яка була створена у 1967 році з метою координації діяльності усіх об’єднань українців, які перебувають за межами України. Підтримує зв’язки з українцями з інших країн. Метою організації є надання допомоги українському народові у боротьбі за державну незалежність. Штаб-квартира СКУ розташована в м. Торонто, Канада.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: