Життя триває

0
627

Протягом минулого тижня противник щодоби від одного до чотирьох разів порушував режим припинення вогню. За інформацією пресцентру штабу ООС, бойових втрат і поранень серед українських військовослужбовців не було.

Загалом від початку дії оновленого перемир’я (з 27 липня) окупанти на Донбасі 130 разів порушували «тишу», 21 — використовували заборонені безпілотники та у 20 випадках здійснювали додаткове інженерне зміцнення позицій. Про це поінформував постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

За його словами, хоча Спеціальна моніторингова місія Організації звітує про 97-відсоткове зниження кількості порушень режиму припинення вогню, що є великим досягненням, «ситуація з безпекою на Донбасі все ще залишається крихкою та непередбачуваною». Він наголосив, що місія ОБСЄ протягом 21 червня — 16 вересня зафіксувала 485 одиниць озброєння, розміщеного з порушенням відповідних ліній відведення, і 94% такого озброєння було виявлено в окупованих Росією районах Донецької та Луганської областей.

Тим часом упродовж минулого тижня тривали заходи з відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури Донецької області, зокрема й за участі піротехнічних підрозділів ДСНС. Так, 6 жовтня у Залізному були продовжені роботи з очищення захисної дамби мулонакопичувача центральної збагачувальної фабрики; у Травневому 8 жовтня проведена контрольна перевірка і відновлено роботу обладнання ліній електропередач ПЛ-0,4 кВ; наступного дня у Новгородському здійснено забір проб ґрунтових вод у свердловинах навколо шламонакопичувача Фенольного заводу, за результатами хімічного аналізу, перевищень гранично допустимих норм не виявлено; на ділянці автошляху Харків — Дебальцеве неподалік Воздвиженки тривали підготовчі роботи до капітального будівництва мосту через залізничні колії. Життя триває.

Михайло ВЕДМІДЬ