Екологічна ситуація анексованого Криму погіршується

0
130

Наразі прибутковий прибережний регіон півострова охопили майнові війни, що посилюють екологічну кризу. 200-річний парк Форос незаконно розробляється та екологічно знищується, але, схоже, місцева «поліція» охочіше захищає інтереси будівельних магнатів.

Тривають роботи на землі, яка оточує саніторій, вирубується велика кількість дерев, які здавна вважалися екологічною перлиною. Ліванські кедри, магнолії та ялівці відносяться до числа тих, хто попав під бензопилу. Під час нещодавніх акцій протесту проти будівельних робіт на Форосі, близько 100 містян не побоялися виразити свою позицію. Однак місцева «влада» задіяла близько 30 міліціонерів у формі та 20 офіцерів у цивільному. Згодом було заарештовано багатьох протестуючих.

“Нас протримали в холодному підвалі близько двох годин”, – сказав один із затриманих.

З часу анексії Криму в 2014 році російська влада постійно залишала свій слід на цій території. Головний регіональний санаторій у Форосі, був проданий Федерації профспілок Татарстану на сфабрикованому аукціоні. Місцеві чиновники продовжують стверджувати, що будується дитячий табір, але місцеві жителі вважають, що парк Форос буде перетворено на масивний житловий квартал для російської політичної еліти. Ще одна гаряча точка для незаконного будівництва – це заповідна зона на мисі Меганом, що на південному узбережжі півострова.

«Останні два роки ми просто кричали: «Зупиніть забудову Меганома! Незважаючи на це, будівництво стабільно прогресує», – стверджує один з місцевих активістів.

Крим відчуває низку екологічних проблем з моменту поглинання Росією, зокрема посуху. Земельні війни також посилюють кризу навколишнього середовища в регіоні.