Україна створила 3 нові альянси у Балто-Чорноморському регіоні задля зміцнення безпеки

0
286

За півтора роки Україна ініціювала три нових міжнародних формати взаємодії у Балто-Чорноморському регіоні, які зміцнюють безпеку держави: Люблінський трикутник з Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією та Молдовою та українсько-турецьку “Квадригу”.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, на форумі “Україна 30: Міжнародна політика”.

Зокрема, “Квадрига” України та Туреччини передбачає регулярні зустрічі міністрів закордонних справ і міністрів оборони для обговорення військово-політичних викликів у Чорному морі. Створене в Києві “Асоційоване тріо” дозволяє Україні, Грузії і Молдові координувати зусилля на шляху євроінтеграції. “Люблінський трикутник” України, Польщі та Литви відображає спільну історію з часів Люблінської унії та спільне майбутнє в Європі.

Вже цього тижня у Вільнюсі відбудеться третя зустріч міністрів Люблінського трикутника. Глави дипломатії підпишуть низку документів щодо спільної спадщини, протидії сучасним гібридним загрозам і тіснішої взаємодії Люблінського трикутника зі США. Також глава української дипломатії нагадав, що нещодавно Україна вперше за 70 років очолила Дунайську комісію, вперше взяла участь у зустрічі Центральноєвропейської п’ятірки Австрії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Чехії, вперше взяла участь у зустрічі союзників східного флангу НАТО Польщі, Румунії та Туреччини.

Єлизавета Нестеренко