Сенсаційна археологічна знахідка на сході України: “Український Стоунхендж”

0
398

Команда українських археологів майже завершила розкопки стародавнього кургану, який на думку істориків старший за єгипетські піраміди.

Цей курган був знайдений поблизу села Новоолександрівка Дніпропетровської області. Розкопки в цьому районі розпочались на початку квітня 2021 року, і в кургані було виявлено десятки багатошарових могил доби бронзи, скіфської епохи та середньовіччя.

Цей курган, який може стати “українським Стоунхенджем”, з’явився близько 5000 років тому; він має 7,5 метрів у висоту та 50 метрів у ширину і, ймовірно, використовувалася як загальне місце поховання понад тисячу років.

Археологи відзначають, що стародавні племена розміщували коло колосальних кам’яних плит, які вони коригували вручну, щоб зміцнити всю конструкцію. Надгробки розрізали вручну і перевозили до місця поховання водою, кінними візками або навіть санями взимку. Фахівці підрахували, що ці брили на 500 років старші за піраміди Гізи в Єгипті.

«Цей кромлех (мегалітична конструкція з великих кам’яних блоків) виконує дві функції. По-перше, валуни виконують роль підпірної стінки, що стримує грунт, а по-друге, це священні огорожі, що відокремлюють світ мертвих від світу живих», – пояснює Ярослав Ярошенко, дослідник Дніпровської археологічної експедиції.

Після того, як розкопки будуть повністю завершені та всі артефакти належним чином зафіксовані, місцева влада планує організувати музей під відкритим небом. А кромлех буде в центрі музейної площі.

Єлизавета Нестеренко