Човни Sea Baby оснастили системами «Град»

0
55

Морські човни СБУ Sea Baby відтепер оснащені системами «Град». Відповідне повідомлення передав віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.

«Позаминулої ночі Sea Baby СБУ спільно з ВМСУ ефективно відпрацювали з моря по позиціям росіян на Кінбурнській косі», — сказано в повідомленні.

Морські дрони Sea Baby модернізували, оснастивши їх реактивними системами залпового вогню  «Град».  Більше того, такий модернізований морський безпілотник уже випробували у бою, повідомила «Українська правда» із посиланням на джерело в Службі безпеки України

Співрозмовник видання із служби безпеки пояснив, що Sea Baby є не просто морським дроном, а багатофункціональною платформою. Відповідно, її постійно змінюють та вдосконалюють

«Ми можемо підтвердити, що вони оснащені реактивною системою залпового вогню і це технологічне рішення вже показує потужні результати», – зазначив представник безпекової служби.

Випробування такої комплектації безпілотника провели ще взимку. А днями  нову варіацію Sea Baby уже застосували в бою на Кінбурнській косі – в ніч на 20 травня СБУ спільно з морськими силами з моря ефективно відпрацювали по позиціях росіян на косі.

Зазначимо, що реактивна система залпового вогню «Град» зазвичай працює на колісному шасі. Система стріляє снарядами 122 калібру, дальність польоту яких орієнтовно складає 20 кілометрів. При цьому для повного запуску залпу потрібно лише 20 секунд.

Надводні безпілотні ударні човни Sea Baby – розробка Служби безпеки України. У 2022-2023 роках вони вразили фрегати «Адмірал Макаров» та «Адмірал Ессен», а також мінний тральщик «Іван Голубєц» і патрульний корабель «Ладний», ракетоносії «Самум» та «Буян» та низку інших, а також пошкодили Кримський міст.