Доки є український воїн — є мир

0
873

Збройні сили виступають гарантом збереження державності та всіх перетворень у країні

Українські воїни демонструють героїзм, високий професіоналізм і самовідданість у відсічі агресії. На цьому під час робочої поїздки в район проведення операції Об’єднаних сил з нагоди Дня піхоти, що вперше відзначали на державному рівні, наголосив Президент Петро Порошенко. Він висловив переконання в ефективності рішення щодо зміни формату АТО на сході України на ООС, нагадав, що ООС триває вже понад рік у повній відповідності до закону про особливості державної політики із забезпечення суверенітету й територіальної цілісності України на території Луганської і Донецької областей. Верховний Головнокомандувач підкреслив, що в межах проведення ООС без порушення мінських домовленостей звільнено 24 квадратні кілометри української землі, зокрема три населених пункти — хутір Вільний, Південне, Шуми.

Глава держави також зауважив, що окрім суто військових завдань, формат ООС передбачає проведення правоохоронних, цивільно-гуманітарних та інших комплексних проектів з відновлення комплексної інфраструктури й створення умов для відновлення подальшого мирного побуту жителів регіону. «І минулого, і цього приїзду, спілкуючись у населених пунктах, які розташовані вздовж лінії зіткнення, чітко спостерігаємо поліпшення ставлення місцевих жителів до військовослужбовців Збройних сил. Відзначається висока дисципліна, готовність завжди надати медичну допомогу тощо», — акцентував Президент. І окремо відзначив роботу з розмінування, законодавче забезпечення цієї діяльності, а також усієї діяльності ЗСУ. Він зазначив, що в межах ініціативи «Допомога Схід» до лікувальних закладів Донецької та Луганської областей лише медичного майна передано на суму майже шість мільйонів гривень.

Верховний Головнокомандувач під час перебування на Донеччині звільнив генерал-лейтенанта Сергія Наєва з посади Командувача Об’єднаних сил і призначив на цю посаду генерал-лейтенанта Олександра Сирського. «Особовий склад під керівництвом Сергія Наєва виконав поставлені ним завдання на «успішно». Олександр Сирський пройшов усі командні посади: від командира взводу до заступника начальника Генштабу. Також очолював АТО, забезпечив ефективні дії з організації оборони й відсічі наступу російських військ. Рівень підготовки новопризначеного командувача дасть змогу успішно виконувати поставлені завдання із забезпечення звільнення української землі та відновлення українського суверенітету над окупованими територіями, керувати можливостями й засобами Збройних сил, як і інших військових формувань та правоохоронних органів, які перебувають у зоні ООС», — підкреслив Петро Порошенко.

Президент доручив укотре підвищити розмір доплат військовослужбовцям підрозділів, які перебувають на першій лінії ООС, — йдеться про  збільшення доплати на 5 тисяч гривень до суми 17 тисяч. За словами глави держави, відтепер грошове забезпечення  становитиме мінімум 10 300—10 400 гривень, плюс доплата 17 000 гривень, і виходимо на суму, яка перевищує 27 тисяч.

«Поки є український воїн — є мир. ЗСУ — гарант збереження української державності та всіх перетворень у країні. Армія, народившись у полум’ї війни з російським агресором, за останні роки дуже відчутно загартувалася. Ворог має чітко знати, що будь-які намагання розхитати наші рубежі буде приречено на невдачу. Мені не соромно дивитися в очі українським воїнам та є про що звітувати перед народом. Найважливішим завданням для мене на початку і впродовж всієї каденції було відновлення українського війська, щоб армія могла протистояти агресору. Вона повністю відновила боєздатність, набула унікального досвіду. Поліпшено технічну оснащеність, забезпечення. Сформовано низку нових бойових бригад і військових частин оперативного, тилового й технічного забезпечення. На потенційно загрозливих напрямках створено й проведено нарощування відповідних угруповань військ, що забезпечило готовність до відбиття агресії не лише зі сходу, а й з будь-яких інших напрямків. З урахуванням наявних сил і засобів нарощено систему протиповітряної оборони. Збільшено авіаційний парк та бойовий склад зенітно-ракетних військ. На нових місцях дислокації відновлюються Військово-Морські сили», — доповів перед воїнами Петро Порошенко.

І свого наступника на посту Президента закликав не повторювати помилок його попередників і належним чином дбати про Збройні сили. Бо лише сильна армія за будь-яких обставин захистить Україну, щоб наші діти в мирі жили у незалежній, щасливій та заможній європейській державі.

Наталя ПИСАНА

Фото Миколи ЛАЗОРЕНКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here