Держсекретар США зустрівся на Фанарі з Патріархом Варфоломієм, засвідчивши статусність Церкви-Матері

0
85

Майк Помпео зустрівся із Патріархом Варфоломієм у його резиденції і відвідав патріаршу церкву св. Георгія на Фанарі. Про це повідомляє  Оrthodoxtimes.com.

У своєму Twitter Держсекретар США заявив: «Це честь зустрітися з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм I та відвідати сьогодні Патріаршу церкву Святого Георгія. Як лідер православного світу Вселенський Патріарх є ключовим партнером, оскільки ми продовжуємо відстоювати релігійну свободу по всьому світу».

Минулого тижня Туреччина висловила гнів через включення Держдепартаментом питання «релігійної свободи» до порядку денного візиту Помпео в Туреччину. В результаті МЗС країни заявило, що свобода віросповідання в Туреччині захищена.

В оголошенні Вселенського Патріархату за кілька днів до прибуття Державного секретаря США згадувалося, що такі візити продемонстрували значення та статус Вселенського Патріархату як установи з багатовіковою історією, що має безцінну пропозицію і внесок у глобальну цивілізацію.

Майк Помпео не зустрічався із високопоставленими турецькими чиновниками, що у Держдепартаменті пояснюють проблемами з графіком Помпео. При цьому в Анкари та Вашингтону наразі є безліч розбіжностей у питаннях, які стосуються Сирії, морської напруженості між Грецією та Кіпром, конфлікту у Нагірному Карабаху та відносин між Туреччиною та Росією у військовій галузі.

До речі, Патріарх Константинопольський Варфоломій привітав 10 листопада Джо Байдена з перемогою на виборах президента США.

Вселенський Патріархат “з радістю і ентузіазмом” зустрів новину про перемогу Байдена на виборах. Ці почуття поділяють у всіх єпархіях Патріархату, особливо в Американської архиєпископії.

“Не тільки мільйони американців, а й всі громадяни вільного світу аплодують Вашій перемозі, Ви даєте їм надію і впевненість у кращому світі, де будуть торжествувати вічні цінності і ідеали цивілізованого людства”, – йдеться в посланні Патріарха Варфоломія, яке цитує  “Orthodox Times “.

Патріарх Варфоломій, зокрема, привітав плани Байдена відновити членство США в Паризькій угоді та інші ініціативи майбутнього президента з боротьби зі змінами клімату і захисту екології. У своєму посланні Патріарх торкнувся теми переслідування християн і ситуації на Близькому Сході: “Пане президенте, спраглі релігійної свободи багато чого очікують від нас, як і ті, чиї права порушуються і ті, хто вимагає справедливості. Серед них – історичні релігійні громади Близького Сходу, які сподіваються на мирне співіснування. Хай буде з вами Бог, пане президенте “!