Єпископат США створив робочу групу, яка аналізуватиме діяльність Байдена

0
199

Єпископат Сполучених Штатів утворив робочу групу, яка має оцінити виклики, пов’язані з президентством Джо Байдена. Про це повідомляє CREDO.

Таке рішення ухвалено під час пленарної сесії Конференції католицьких єпископів США (USCCB), що відбулася в онлайн-форматі 16-17 листопада 2020 року.

Як зазначив голова USCCB архиєпископ Хосе Ґомес із Лос-Анджелеса, президент-елект заявив про низку позитивних кроків. Це стосується, серед іншого, політики в царині іміграційної реформи, біженців та вбогих, а також боротьби з расизмом, смертною карою та кліматичними змінами.

Водночас належить побоюватися дій, які суперечать основоположним цінностями, які дорогі католикам, такі як подальша лібералізація абортів, а також обмеження релігійної свободи і просування гендерної ідеології.

Архиєпископ Ґомес підкреслив, що єпископи давно противляться політиці, що суперечить спільному благу, і надалі це чинитимуть.

«Але коли це роблять політики, які називають себе католиками, — з’являються додаткові проблеми, оскільки це викликає, серед іншого, дезорієнтацію вірних щодо того, чого Церква фактично навчає в цих питаннях».

Це тяжка і складна ситуація. Тому американський єпископат створив робочу групу під головуванням архиєпископа Аллена Віньєрона з Детройта, віцеголови USCCB. До її складу входять голови комісій, відповідальних за конкретні політичні сфери, а також комісій з питань віровчення і комунікацій. Американські єпископи створили подібний комітет чотири роки тому, готуючись до приходу до влади Дональда Трампа.

Нагадаємо, 12 листопада Папа Франциск і Джо Байден провели телефонну розмову. Це підтвердив директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.

Розмова відбулася після привітання єпископату США, яке від його імені склав очільник Єпископської конференції Лос-Анджелеський архиєпископ Хосе Ґомес, відзначивши, що Джо Байден – другий після Джона Кеннеді католик обраний на посаду Президента США, інформує Радіо Ватикану.

«Дякуємо Богові за дар свободи. Американський народ висловився на цих виборах. Тепер настав час, аби наші лідери об’єдналися в дусі національної єдності та були готовими до діалогу та старань на користь спільного добра», – наголошував єрарх, додаючи:

«Демократія вимагає, аби всі ми поводилися як чеснотливі та самодисципліновані люди. Вимагає, аби ми шанували свободу вираження та ставилися одні до одних цивілізовано та з любов’ю, навіть якщо можемо бути глибоко незгідними в наших дебатах щодо законів і політики».