Бо Твоє є Царство!

0
213

Написано Превелебним Леонардом Біловим у молитовних роздумах: Ранкова прогулянка в Слові

«Бо Твоє є Царство, і сила, і слава повіки віків».

Завершення Господньої Молитви – прославлення. Це означає слова похвали або слави. Господня Молитва завершується словами похвали.

Християни славлять Бога з радістю. Молитва має приносити радість, а це означає, що треба молитись більше, і молитись треба частіше!

У Завершенні Господньої Молитви ми виражаємо нашу причину для молитви: «Твоє є Царство». Лише Бог є Цар над небесами і землею. Всі благословення для тіла і душі надходять від Нього. Часто про це забувають, а Бога та Його Слово відставляють «на задній план».

Стародавні діти Ізраїлю забулися, що їхній Бог – Цар. Вони прийшли до пророка Самуїла і попросили царя. Вони промовили до Самуїла: «Ось ти постарівся, а сини твої не йдуть дорогами твоїми. Тепер настанови нам царя, щоб судив нас, як у всіх народів» (1 Самуїлова 8:5). Вони хотіли бути подібними до всіх інших народів довкола них. Самуїл, коли люди промовили: «Настанови нам царя, щоб судив нас», – сприйняв їхнє прохання як особисту образу. Проте «сказав Господь до Самуїла: Послухай голосу того народу щодо всього, про що він сказав тобі, бо не тобою вони погордували, але Мною погордували, щоб Я не царював над ними» (1 Самуїлова 8:7). Вони не хотіли, щоб над ними правив один єдиний Бог та Його Слово. Пізніше Самуїл сказав їм, що вони вимагали царя і казали: «Нехай царює над нами цар! А Цар ваш – Господь, Бог ваш» (1 Самуїлова 12:12).

Пора не змінилась. Сьогодні мільйони людей не хочуть, аби ними правив один істинний Бог і Його Слово. Їх треба кликати до покаяння і навчати як молитись так само, як просили учні: «Господи, навчи нас молитись!» І тоді Ісус дав їм, і нам Господню Молитву. Псалмоспівець писав: «Господь – Цар на вічні віки» (Псалом 9:37 (10:16). У завершенні Господньої Молитви ми визнаємо, що Бог керує усім! Лише Він є Тим, до Кого ми молимось і в Кого ми шукаємо помочі.

«Твоя… сила». Лише Бог має силу почути та дати відповідь на наші молитви. Псалмоспівець Давид писав: «Ти, що молитви вислухуєш, всяке тіло до Тебе приходить!» (Псалом 64:3 (65:2). Господь Ісус стоїть із простягнутими до нас руками, благаючи і запрошуючи: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою!» (Матвія 11:28). Він запрошує нас приходити до Нього і обіцяє подати відповідь на наші потреба тіла та душі. Його є сила. Бог – всемогутній. Авраамові було поставлене питання: «Чи для Господа є річ занадто трудна?» (Буття 18:14). Господь нагадував йому: «Я – Бог Всемогутній! Ходи перед лицем Моїм, і будь непорочний!» (Буття 17:1)

«Твоя… слава». Богові слід віддавати усю славу та похвалу за все, що Він будь-коли для нас робив, за все, що Він робить нині і за все, що Він зробить в майбутньому. Пам’ятайте, що Він створив вас, Він викупив вас через життя, смерть і воскресіння Господа Ісуса, і привів вас до віри в Ісуса, як вашого Спасителя. За все це ми молимось: «Твоє є Царство, і сила, і слава повіки віків». Амінь.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС