Сестри служебниці провели найбільшу прощу УГКЦ у США

0
405

Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Слоутсбурзі, штат Нью-Йорк, провели Успенську прощу до Слоутсбурга – найбільшу прощу УГКЦ у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомив інформаційний ресурс УГКЦ.

Зауважується, що темою цьогорічної прощі сестри служебниці обрали «Марія, Мати Спасителя, та Йосиф, Праведний Обручник, підтримайте нас у Божому Провидінні».

Святкову Літургію в неділю, 15 серпня, очолили архиєпископ-митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький і єпарх Пармський владика Богдан Данило, з якими співслужили священник митрополії УГКЦ в США. Численні вірні традиційно з’їхалися на прощу з різних куточків країни.

У проповіді владика Борис зосередився на суті свята Успіння. «Суть празника надзвичайно глибока. Мати Ісуса Христа, яка прийняла Божу волю і не мала первородного гріха, у своєму тілі померла, уснула. Два слова «Успіння» і «Небовзяття», які використовують у східній і західній церковних традиціях, доповнюють одне одного. Богородиця у своєму людському тілі справді померла, але померла в радості й мирі, уснула».

У проповіді проповідник сфокусувався на темі смерті, яка в сучасному світі часто табуйована. «Сьогодні ми живемо у світі, який перестає вірити у вічність і не знає, як дати собі раду зі смертю. Якщо ти і я справді віримо у вічність, то смерть не страшна. Ми покликані не боятися смерті, бо Христос увійшов у нашу людську смерть і своїм божеством розторощив її владу над нами».

Митрополит Ґудзяк зазначив, що в УГКЦ празник Успіння поширений – є багато церков, катедр, велика частина прощ відбувається саме на Успіння Богородиці.

«Ми всі повинні відійти з цього празника безстрашними. Це свято нашої вічності, до якої нас провадить Мати Божа. Вона веде нас до дому Отця, де багато кімнат і висока стеля», – сказав владика Борис. У проповіді він дав прочанам завдання – розповісти іншим про суть празника Успіння Богородиці.

В УГКЦ додали, що цьогорічна проща у Слоутсбурзі стала особливою нагодою привітати владику-емерита Василя Лостена, який цього року відзначає 50-ту річницю єпископського служіння. «Не кожному священникові щастить дожити до 50-ліття священства, не кажучи вже про єпископа. Це надзвичайно рідкісна подія і велике благословення для всієї Церкви», – зазначив у привітанні владика Павло Хомницький.

Митрополит Борис Ґудзяк перерахував деякі заслуги владики Лостена: «У Філадельфії владика Василь збудував дім для старших людей, який тепер є знаком нашого служіння ширшому суспільству, бо там багато неукраїнців, він був рушійною силою святкувань 1000-ліття Хрещення України-Руси і завдяки йому з’явилися мозаїки святих Володимира й Ольги в соборі Святого Петра в Римі».

Також під час прощі від імені Отця і Глави УГКЦ та членів Синоду Єпископів УГКЦ найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви – орден митрополита Андрея Шептицького – вручили довголітньому главі «Лицарів Колумба» Карлові Андерсонові.

Варто зазначити, що свято Успіння Богородиці – особливий день для сестер служебниць у цілому світі, адже 27 серпня 1892 року відбулося урочисте посвячення першого дому сестер служебниць у с. Жужелі та прийняття перших шести кандидаток. «Це 129 років жертовного служіння Богові, Його Церкві і Його людям», – зазначила с. Еліана Ільницька, новообрана провінційна настоятелька сестер служебниць у США, яка подякувала прочанам, котрі численно зібралися, і волонтерам, що допомагали в підготовці. Вона пригадала минулорічну прощу, яка відбувалася в режимі онлайн. «Сьогодні ми дуже щасливі та вдячні, що бачимо вас тут. Ми повернулися на цю святу гору, і я запрошую усіх подякувати Богові за дар нашого життя та за здоров’я наших родин», – сказала вона.

Владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, подякував сестрам за те, що відважилися відкрити прочанам двері свого монастиря.

Нагадаємо, Архиєпископ-Митрополит Філадельфійський Української греко-католицької церкви в США Борис Ґудзяк відслужив Божественну Літургію у церкві Святого Михаїла в Шенандоа, Пенсільванія – парафії, яка вважається найстаршою українською католицькою громадою на американській землі.

Фото: УГКЦ