Вселенський Патріарх Варфоломій: «Дякую вам за все і нехай Бог благословить усіх!»

0
73
Ввечері 20 серпня 2021 р. Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій та особи, що його супроводжують, прибули до Києва. В аеропорту «Бориспіль» Патріарха зустріли Митрополит Київський і всієї України Епіфаній з ієрархами Православної Церкви України, Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль та інші офіційні особи.

Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій того ж дня зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським, який відзначив, що наша країна є унікальним прикладом мирного співіснування багатьох конфесій. Вселенський Патріарх наголосив, що молиться за мир в Україні, і благословив український народ від імені Матері-Церкви.

Вшануванням захисників, які полягли за волю і незалежність України, а також жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр., розпочався перший день візиту Патріарха Варфоломія в Україну.

21 серпня на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрів Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія і осіб, які його супроводжують.

Його Всесвятість та Його Блаженство звершили покладання квітів біля «Стіни пам’яті полеглих захисників України» та біля пам’ятного знака жертвам Голодомору-геноциду українського народу.

У Михайлівському Золотоверхому соборі 21 серпня з нагоди прибуття в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія відбулася подячна молитва (Доксологія).

За Богослужінням молилися два Предстоятелі – Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій та Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, а також митрополит Халкидонський Еммануїл, митрополит Адріанопольський Амфілохій, митрополит Філіппи, Неаполя та Тасоса Стефанос, Генеральний секретар Синоду архімандрит Григорій, Великий синкел архімандрит Яків, архієреї, духовенство та численні віряни Православної Церкви України .

Після завершення подячної молитви Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до Його Всесвятості з вітальним Словом.

Вітальне Слово у відповідь виголосив Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій.

Далі у Митрополичому домі – резиденції Предстоятеля ПЦУ відбулася офіційна зустріч Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха Варфоломія та Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Спершу два Предстоятелі поспілкувалися віч-на-віч, а згодом Його Всесвятість та усі члени делегації в Синодальній залі зустрілися з ієрархами Православної Церкви України на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Епіфанієм.

Предстоятель ПЦУ подякував Його Всесвятості за візит і постійну підтримку, яку Церква-Матір надає автокефальній помісній Українській Православній Церкві та нашому народу.

Зі свого боку Вселенський Патріарх Варфоломій зазначив, що народ України має повне право на автокефальну Церкву і Вселенський престол виконав свій обов’язок. При цьому надання автокефалії було цілковито справедливим рішенням.
На пам‘ять про цю зустріч Вселенський Патріарх подарував Предстоятелю ПЦУ набір панагій, а Блаженнійший владика – створені з бурштина спеціально до візиту Патріарха чотки та символічне зображення рідного острова Святійшого владики – Імвроса.

Гості відвідали святковий обід, який на честь Всесвятійшого Патріарха Варфоломія організувало Посольство Грецької Республіки в Україні. Високих гостей привітали Посол Грецької Республіки в Україні пан Васілеос Борновас та Посол Республіки Кіпр в Україні пан Луїс Телемаху.

Ввечері Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній помолився разом з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм за вечірнім богослужінням у столичній Андріївській церкві. Рішенням парламенту в 2018 році цей храм був наданий для створеної Вселенським Патріархатом Ставропігії.

У рамках офіційного візиту в Україну Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з Головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим, а також згодом з Прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Просто неба, біля тисячолітньої святині Православної Церкви – Собору святої Софії Київської 22 серпня  Вселенський Патріарх Варфоломій та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершили урочисту Божественну літургію.

Двом Предстоятелям співслужив численний єпископат і духовенство Константинопольської Церкви й Православної Церкви України.

Під час відправи молилися не менше ніж 15 тисяч духовенства і вірян.

За богослужінням лунали особливі прохання за Україну та молитва з чину молебню, нещодавно благословенного Священним Синодом.

Зі словом до присутніх звернувся Предстоятель помісної Української Православної Церкви і вручив Архієпископу Константинополя – Нового Риму, Вселенському Патріарху Варфоломію унікальну церковну відзнаку – Великий Хрест Ордену святого Архистратига Михаїла.

Завершилася урочиста відправа словом Вселенського Патріарха Варфоломія.

Після Божественної літургії Його Всесвятість відвідав Святу Софію, де підніс молитву за Україну та її народ.

Вселенський Патріарх Варіоломій та Блаженнійший Митрополит Епіфаній 22 серпня зустрілися у Київській православній богословській академії з маленькими українцями.

На зустріч з Предстоятелями завітали діти українських воїнів, які полягли захищаючи Батьківщину від російської агресії, діти кримських татар, діти зі складними життєвими обставинами – сироти й напівсироти та діти з інвалідністю, якими опікується Синодальне управління соціального служіння та благодійності Православної Церкви України.

Вселенський Патріарх Варфоломій взяв участь у IV Міжнародному ветеранському та волонтерському форумі «Там, де ми – там Україна», який організували Міністерство у справах ветеранів України та благодійний фонд «Повернись живим».

Цього року захід відбувається у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Захисники».

«Ми згадуємо тих військових, добровольців і лікарів, які захищали цю благородну землю, починаючи з 2013 року. Сьогодні, коли ми визнаємо й шануємо тих, хто служив у Збройних Силах, ми також згадуємо й шануємо тих, хто віддав найбільшу жертву за свою країну та свою націю, – нехай вічно святиться їхня пам’ять», – сказав на форумі Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій.

З нагоди офіційного візиту до України Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха Варфоломія 22 серпня відбулося урочисте прийняття від імені Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

На початку заходу Капела імені Л. Ревуцького виконала духовний гімн України – «Боже великий, єдиний» та Молитву Господню.

Далі представники Національного університету «Києво-Могилянська академія» – почесний президент В’ячеслав Брюховецький, виконуюча обов’язки президента НаУКМА Олександра Гуменна, випускниця і доцент університету, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан та директор Центру європейських досліджень університету Костянтин Сігов вручили Патріарху Варфоломію диплом про присвоєння звання почесного доктора «Honoris Causa» Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся у Київській з представниками грецької діаспори в Україні. А 23 серпня 2021 року – з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Вже 25 років ВРЦіРО існує і співпрацює заради миру та взаєморозуміння. Завдяки цьому історичному досвіду представники різних релігійних спільнот можуть співпрацювати на основі взаємної поваги та рівних прав, долаючи суперечності й знаходячи консенсус попри різницю поглядів.

«Це знак надії, що незважаючи на жахи XX століття, найбільш жорстокої ери в історії людства, наше розуміння діалогу стає все більш вагомим інструментом для побудови мостів та примирення», – наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій.

На завершення зустрічі Його Всесвятості подарували пам’ятну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО.

Після зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Вселенський Патріарх Варфоломій на пам’ять про свій візит в Україну посадив разом з представниками ВРЦіРО клени у столичному парку «Володимирська гірка».

Його Всесвятість відомий у світі як «зелений Патріарх», адже від початку свого служіння він значну увагу приділяє екологічним проблемам.

24 серпня з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій взяв участь у святкових заходах, які відбулися на майдані Незалежності столиці.

Вселенський Патріарх Варфоломій на запрошення Президента Володимира Зеленського відвідали прийняття з нагоди Дня Незалежності нашої держави. Урочистий захід відбувся у столичному Маріїнському палаці.

Вселенський Патріарх мав нагоду поспілкуватися з Президентом Світового конгресу українців Павлом Ґродом, міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком, дипломатами й іншими гостями прийому.

 

Вселенський Патріарх Варфоломій відвідав Свято-Михайлівський Видубицький монастир. Видубицькій обителі виповнилося 950 років. А старовинний Михайлівський храм, який став наріжним каменем цього монастиря, у далекому 1070 році заклав князь Всеволод Ярославович.

На завершення свого візиту в Україну Вселенський Патріарх Варфоломій побажав Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію сил та наснаги й надалі розбудовувати Православну Церкву України.

«Ми незабаром відлітаємо, але будьте певні в тому, що частинка нашого серця з Україною, з Українською Церквою. Оглядаючись назад, як розвивалися події, відбувалося визнання автокефалії, ми з певністю можемо говорити про те, що ви були достойні надання автокефалії і Ви є достойним очолювати Церкву, Ваше Блаженство», – підсумував Вселенський Патріарх Варфоломій.

Ввечері 24 серпня 2021 р. Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій та особи, що його супроводжують, з аеропорта «Бориспіль» відбув до Стамбула (Константинополя).

«Дякую вам за все і нехай Бог благословить усіх!» – сказав на прощання Патріарх.

Нехай Господь благословить на щасливу дорогу Його Всесвятість та делегацію. Дякуємо Вам, владико, за надзвичайні дні, емоції та події, які подарував Ваш візит!

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»