Православні ієрархи вперше взяли участь в асамблеї католицьких єпископів США

0
139

На запрошення архієпископа Хосе Х. Гомеса, Президента Конференції Католицьких Єпископів Сполучених Штатів (USCCB), архієпископ Америки Елпідофор, голова Асамблеї канонічних православних єпископів США, очолив делегацію під час листопадової Генеральної асамблеї USCCB.

Про це повідомляє orthodoxtimes.com.

Це вперше в історії цієї структури православні ієрархи взяли участь у її пленарному засіданні. Представляючи архієпископа Елпідофора, єпископ Девід П. Теллі, голова Єпископського комітету з екуменічних і міжрелігійних справ, заявив, що в декреті про екуменізм Другого Ватиканського Собору йдеться, що православні християни найтісніше пов’язані з католиками.

Архієпископ Елпідофор розпочав свою промову словами: «Вітаю вас привітанням надії та миру в Господі Бозі і Спасителі нашому Ісусі Христі. Я хотів би поділитися своєю сердечною радістю бути з вами сьогодні, мої брати єпископи, вперше в історії відносин наших Церков-сестер у цій країні».

Розмірковуючи про десятиліття зближення між Римо-Католицькою і Православною Церквами, він також згадав про поточні роздуми Римо-Католицької Церкви щодо синодальності. На завершення він заявив: «Я впевнений, що майбутнє та місія католицько-православних відносин у США – це продовжувати свідчити про Божу присутність у світі, бути вірними Духові Єрусалиму, який ми отримали у спадок».

У цей важливий екуменічний момент до архієпископа Елпідофора приєдналася делегація Архієрейської Асамблеї, у тому числі: архієпископ Даниїл, Українська Православна Церква США, єпископ Максим, Сербська Православна Церква Північної, Центральної та Південної Америки, та архієпископ Олександр, Православна Церква в Америці.