Різдвяне Послання

0
110

Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву, та всім вірним дітям Української Православної Церкви в Діаспорі і в Україні

Нехай благодать Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Любов Бога Отця і Причастя з Духом Святим буде з усіма вами!

Дорогі й улюблені брати та сестри у Господі!

Христос народився! Славімо Його!

Людство є досконалим Божим творінням. Людство мало жити вічно у спілкуванні та чистій любові з Богом у Святій Трійці та розпоряджатись усім іншим Творінням. Людству було дано неймовірний дар вільної волі, щоб уявити волю Божу, зокрема Його незмінну Любов до всього Творіння. Чоловік і жінка пізнали цю красу та щедрість вічного життя в раю, проте настав момент, коли вони під спокусою сатани зловжили тим даром вільної, бажаючи знати все, що знав їх Творець. Який провал, яке спотворення образу, який егоїзм. Тепер людство пізнає смерть, на котру ніколи не було призначене. Людство було вигнано з Раю і тепер вже протягом тисячоліть повинне довести, що є вірним своєму Творцеві. Вчителі, Пророки і Правителі неодноразово були послані на допомогу людям у цих намаганнях, обіцяючи людям прихід Месії, Того, Хто приведе людство до спасіння. А на кінець, щоб довести Свою нескінченну і незламну Любов до Свого Досконалого Творіння, Творець посилає Свого Єдинородного Сина, нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, щоб воплотитися – стати одним із нас, об’єднавши Людство і Божество – щоб забрати Своє Досконале Творіння додому – знову повернутися до вічного життя, раз і назавжди.

І ось, ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – «З НАМИ БОГ, розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог» (Ісаї 8:9). Підкорятись… стало таким чужим у сьогоднішньому секуляризованому світі. Це стало чимось таким, що зовсім не відповідає тій покорі та бажанню мати щось спільне з «Богом, Котрий є з нами». Давайте приймемо свідоме рішення повернутися назад від нашого ненаситного самозадоволення. Ми молимося перед Євхаристією, намагаючись усвідомити те, що «жоден людський гріх не може подолати любов нашого Господа до нас». Давайте жити в цій реальності сьогодні! Давайте дозволимо Його Всеохоплюючій Любові обійняти й нас. Давайте відкриємо наші серця, розум і душі до Христа-Немовляти, Який шукає місця, щоб прихилити Свою Голову. Давайте будемо відкриті для реальності, де «Бог з нами» і для нас. Для цього ми були створені. Це наша справжня реальність!

Немовля Христос – Воплочений Син Божий… Піднесення нашої людської природи до Його Божественності…  Любов визначена і Любов сповнена…  Нехай Ваш дім і Ваше життя будуть наповнені цією любов’ю  протягом цього Різдва Христового та Нового Року! Нехай ця любов ллється від Вас у життя всіх навколо Вас, надихаючи їхні помисли та вчинки – підносячи їх до Його Божества. Це і є образом Божим…

Нехай Благодать Немовляти Христа – Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, Любов Бога Отця і Причастя Святого Духа завжди буде з усіма вами. Ви щодня у наших молитвах.

Христос Рождається! Славімо Його!

З архипастирським благословенням,

Антоній,
митрополит  Української Православної Церкви США, Південної Америки та діаспори

Єремія,
архієпископ Української Православної Єпархії Південної Америки

Даниїл,
архієпископ Української Православної Церкви США та діаспори

Іларіон,
єпископ Української Православної Церкви Канади

Андрій,
єпископ Української Православної Церкви Канади