«Сумка Самарянина»

0
252
Фото Львівської ОВА
Відкрили польовий медичний госпіталь

Американські лікарі розгорнули біля Львова польовий госпіталь, де безкоштовно надаватимуть медичну допомогу переселенцям та всім, кому вона може знадобитися в умовах війни.

Госпіталь розгорнула міжнародна гуманітарна спільнота «Сумка Самарянина», Львівська обласна військова адміністрація надала підтримку.

Тут можна буде отримати невідкладну допомогу, стаціонарні та амбулаторні послуги, послуги для жінок та дітей. За потреби навіть робитимуть операції і прийматимуть пологи.

Госпіталь може розмістити 60 людей і працюватиме цілодобово. Намети розклали у підземному паркінгу. Медичне обладнання та все необхідне для облаштування госпіталю американці привезли з собою. Термін перебування госпіталю на Львівщині ще не визначили, але медики кажуть, що будуть тут максимально стільки часу, скільки буде потрібно.

«Наша ціль — максимально допомогти всім, кому потрібна допомога. Особисто дякую українцям, які були дуже гостинними до нас тут. Ми, як представники організації  «Сумка Самарянина», прибули сюди в ім’я Ісуса Христа», — каже головний лікар польового госпіталю Еліот Темпейні.

Персонал госпіталю налічує майже 100 людей — близько 50 медичних працівників (лікарів, медсестер, фармацевтів тощо) та приблизно стільки ж технічних працівників. Є серед них і ті, які мають досвід роботи в Іраку. Медики, які прибули для роботи у госпіталі, працюють у медичних закладах у США.

Еліот Темпейні також додав, що вони з командою хочуть надавати допомогу і військовим. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький, ознайомившись із можливостями польового госпіталю,  сказав, що він ніби потрапив у кіно.

«Львівщина вже є гуманітарним хабом, який приймає тисячі людей. Ви знаходитесь там, де це потрібно. Щоб мінімізувати людські страждання! Я потрапив ніби у кіно. Але я б хотів,  щоб це умовне кіно якомога швидше закінчилося. А воно закінчиться перемогою українського народу! Дякую всім готовим допомагати нам у цьому», — сказав Максим Козицький.

Госпіталь розпочне роботу за кілька днів. Зараз триває облаштування і узгодження юридичних моментів діяльності госпіталю  і його спеціалістів. Після цього звернутися до закладу зможе кожен, хто потребує медичної допомоги.

У Львівській ОВА також повідомили, що цього ж тижня ізраїльський польовий військовий госпіталь планують відкрити біля Мостиськ на Яворівщині.

«Українці стійкі, а така підтримка пришвидшує нашу перемогу», — наголосив Максим Козицький.

Олена КОВАЛЬСЬКА,
Львів