Архіпастирське Пасхальне Послання

0
134

 Собору єпископів Української Православної Церкви США та діаспори

Христос воскрес!

Дорогі священнослужителі, монашество, сестри та брати у Христовому Воскресінні!

«Мир вам!» Дуже цінним є оце привітання для нас у нашій Святій Православній Літургійній Традиції, яке наш Господь дав Своїм учням під час Своєї першої зустрічі з ними після Його Воскресіння (Ів. 20:19-31). Цей Мир він проголошував, показуючи рани на Його тілі, котрі доводили, що Він є розіп’ятим, воскреслим і живим. Після цього Він доручив Своїм учням «як Отець послав Мене, так і Я посилаю вас», зробивши їх Святими Апостолами.

Це побажання Миру було спрямоване ​​до наляканих та розгублених учнів, котрі засвідчивши Розіп’яття Христа не могли повірити у Його Святе Воскресіння, не могли повірити у новину Пасхи Господньої. Цей Мир, який наш Господь дарує Своїм неспокійним учням, не був світським миром, який вони могли б самі осягнути. Цей Мир – це дар з Неба – який Він дарує, дмухаючи на них, промовляючи – «Прийміть Духа Святого», Який вестиме вас протягом усього вашого Апостольського служіння. Цей Мир, тісно пов’язаний із Благодаттю, даною через Святого Духа, не лише Апостолам у їхньому служінні, а й кожному з нас через Святі Тайни, як членам Тіла Христового – Його Святої Церкви. Це той Мир, якого сьогодні вкрай потребує світ. Це Мир, який зцілює і дає нове життя.

Цього року, Пасха спонукає нас, більше ніж будь-коли, задуматися про високу ціну, яку потрібно заплатити через людську несвідомість та через нищівні наслідки війни, що триває з метою розправи над нашими братами і сестрами в Україні. Не можливо сприймати такі жахливі новини без сліз та почуття страху. Відчуття великої радості від свята Святого Воскресіння та смуток через той жах, який переживають наші страждальні брати та сестри в Україні, важко поєднати між собою; але Мир, який дає наш Воскреслий Господь, – дає нам надію. Україна та її народ протягом всієї історії зазнали достатньо насильства, достатньо болю і геноциду від тих самих агресорів, котрі вкотре вторглися в Україну і сьогодні. Ці узурпатори нашої історії ніколи не змогли стерти з лиця землі нашу націю і народ – саме тому, що Мир Господа зберіг їх і їхню самоідентичність, зберіг у глибині їхньої душі.

Пасха також настає на тлі все ще триваючої пандемії Covid-19, яка, разом із жахливими людськими та економічними руйнуваннями, привела наші душі до роздумів та пошуку. Цей вимушений період обмежень, став періодом тиші серед усіх нас. Цей час спонукав нас до роздумів. Цей час пандемії надихнув нас усіх зробити оцінку того, що є життєво важливим, а що ні. Мир, дарований нашим Воскреслим Господом, зберігає нас у глибині нашої душі з глибокою вірою в Його бажання зцілити нас як фізично, так і духовно.

Немає сорому у тому, щоб визнати, що живемо у дуже складний час, щоб проголошувати і жити Доброю Новиною про Воскресіння нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Труднощі, з якими ми стикаємося, є дуже реальними і складними. У нас є вагомі причини почуватися розгубленими! Але послання Пасхи доходить до нас голосно і ясно: Христос Воскрес! Сили гріха і смерті були переможені і завжди будуть переможеними – навіть у цьому викривленому і страшному світі. Ця Пасха, у світі, який так потребує надії та натхнення та постійного відчуття МИРУ дарованого нам, дає нам змогу звернутися та довіритися Богу, нашому Творцеві, Який проведе нас через труднощі, які ми переживаємо. Святкуючи Воскресіння Христа, пам’ятаймо, що ми також є покликані бути Апостолами Його Миру – не миру, здобутого силою чи могутністю, але Миру, здобутого поклонінням Богу у Святій Тройці – Отцю, Сину і Святому Духові. Ми маємо змогу разом бути тим живим доказом того, що сила Воскресіння є всеохоплюючою і перевищує навіть саму смерть. Нехай цей дар МИРУ завжди буде з усіма вами, щоб ділитися ним з усіма навколо вас кожної миті свого життя. Ніколи не недооцінюйте наскільки сильно ви можете вплинути на інших за допомогою цього Миру.

Ми обіймаємо вас усіх у Мирі, Радості, Світлі та Любові ПАСХИ і запевняємо, що за вас щодня моляться з надією, яка є вічною. Давайте разом запевнимо всіх наших братів і сестер в Україні та в усьому світі, що за них також щодня моляться з такою ж надією. З любов’ю до вас з усім нашим єством …

Христос воскрес!

+ АНТОНІЙ, Митрополит
+ ЄРЕМІЯ, Архієпископ
+ ДАНИЇЛ, Архієпископ