«НАТО гавкає на Росію»

0
143

Польща здивована заявами Папи Римського про війну в Україні. Останні слова понтифіка про війну польські дипломати сприйняли з відразою і здивуванням

Міністерство закордонних справ Польщі занепокоєне заявами Папи Римського про війну в Україні. Зазначимо, що нещодавно в інтерв’ю італійській пресі Папа Франциск прямо заявив, що «НАТО гавкає на Росію» і що Альянс міг спровокувати Москву на напад на Україну. Про це повідомляє RMF24.

Останні слова Папи про війну дипломати сприйняли з відразою і здивуванням. Досі у Франциска були проблеми з прямим визначенням агресора, але в недавньому інтерв’ю італійській пресі він прямо заявив, що «НАТО гавкає на Росію» і що Альянс міг спровокувати Москву на напад на Україну.

Міністерство закордонних справ Польщі неофіційно визнає, що позиція Святого Престолу суперечить польським національним інтересам.

Дипломати намагаються не звертати зайвої уваги на заяви папи. Вони стверджують, що догмат про непогрішність папи стосується лише питань віри, а не зовнішньої політики. Проте польська місія у Ватикані має ще більше працювати над наданням достовірної інформації про війну в Україні.

Франциск також виключив можливість візиту до Києва, але сказав, що буде радий поспілкуватися з Путіним у Кремлі. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України обережно нагадали Папі Франциску, що єдиним винуватцем війни в Україні є Росія, та повторили запрошення для понтифіка відвідати Київ.

Нагадаємо, що Ватикан скасував зустріч Папи Римського Франциска з московським патріархом Кирилом, який підтримав війну Росії в Україні, яка планувалася на червень у Єрусалимі. Папа сказав, що шкодує про те, що плани довелося «призупинити», адже дипломати Ватикану повідомили, що така зустріч «може викликати велику плутанину на теперішній момент».

Раніше, попри обурення українців та численні протести, Ватикан усе ж провів 15-го квітня в римському Колізеї Хресну ходу, під час якої несли хрест українка та росіянка, як символ «примирення народів». Таке рішення Ватикан пояснив тим, Папа Римський Франциск «не є політиком».