«Не можна благословляти війну проти свого брата»

0
69

“Не можна претендувати на те, щоб бути братом іншого народу і благословляти війну, яку твоя держава веде проти брата”, – таку відповідь дав в ексклюзивному інтерв’ю для кіпрської газети «Катімерині» Вселенський Патріарх Варфоломій на запитання: “Чи гідне ставлення Патріарха Московського Кирила у російсько-українській війні для лідера Православної Церкви?”

“Ми повинні зрозуміти, що війна, вбивство людини ближнім, брата братом — це найогидніший і неприйнятний відбиток руйнівної та занепадної ситуації, заручником якої, на жаль, залишається людство. Реальність, яка різко контрастує з вченням нашого Господа…

Перед обличчям загибелі невинних людей, бомбардувань мирного населення, зрівняння з землею цілих міст, перед обличчям цієї людської трагедії є неможливим чути будь-яку проповідь, яка б характеризувала цю війну як «священну». Це щось дуже сумне. Це завдає нам глибокого горя і болю. Але це завдає набагато більше болю самим українцям. Тому що ви не можете претендувати на те, щоб бути братом іншого народу і благословляти війну, проти якої веде ваша держава. Ви не можете наполягати на тому, що Україна належить вам церковно, але нехай вірні церковної структури під Москвою будуть вбиті, а їхні храми зруйновані російськими бомбардуваннями. Тільки, звичайно, якщо вони не сподіваються, що військове вторгнення вирішить їхні церковні претензії. Щось, що робить всю ситуацію надзвичайно трагічною. І це, звичайно, бачать наші брати і сестри-українці, коли спостерігають, як річка Дніпро, де вони отримали Хрещення від Константинополя, перетворилася на річку, червону від крові їхніх невинних співвітчизників, а Маріуполь та інші міста перетворилися на руїни”, – відповів Патріарх Варфоломій.