Габапентин: хороший чи поганий знеболюючий препарат?

0
142

Небезпечні побічні ефекти опіоїдів і опіатів призвели до різкого зниження їх вживання.

Габапентин – один з найбільш часто використовуваних препаратів. Та чи є це хорошою альтернативою? Все залежить від джерела болю. Він не є дуже ефективним при гострому болю, як, наприклад, біль від травми або післяопераційний біль.

Габапентин ефективний у зменшенні нейропатичного болю, спричиненого хворобою або пошкодженням нерва. Такий біль може виникнути внаслідок ускладнень від цукрового діабету, через наявність деяких проблем зі спиною, після оперізуючого лишаю, розсіяного склерозу або після інсульту. Біль від травмованого нерва відрізняється від болю, викликаного пошкодженням інших типів тканин. Його часто описують як пекучий, стріляючий або стискаючий біль, поколювання або відчуття голок і шпильок.

Серед побічних дій габапентину можна зазначити наступні: сонливість, збільшення ваги, тремор, набряк щиколоток та труднощі мислення. Деякі з перелічених реакцій можуть зменшитися при тривалому використанні препарату. Також препарат може викликати звикання/залежність. Тим не менш, він має менше побічних ефектів, ніж опіоїди та опіати, і є безпечнішим (Н. Фіннеруп, та ін. «Нейропатичний біль: від механізмів до лікування». щоквартальне видання “Physiological Reviews”, від 3.11.2020).

Як і багато інших препаратів, що впливають на нерви, габапентин ніколи не слід припиняти вживати без поступового зменшення дози. Таке зменшення, яке здійснюється під пильним наглядом лікаря, може запобігти багатьом неприємним побічним ефектам, які часто виникають при різкій зупинці прийому препарату.

Якби хтось приймав габапентин при лікуванні розтягнення зв’язок або артриту, він, ймовірно, не отримав би значного полегшення. Така людина може зробити висновок, що це не дієвий препарат. Деякі люди не вірять в існування Бога, тому що не бачать Його. Проте, є багато речей, які ми не можемо бачити, але знаємо, що вони існують, наприклад сила тяжіння чи вітер. Ми бачимо їхні наслідки так само, як бачимо наслідки Божої діяльності у світі.

Це природнє пізнання Бога було дане нам усім. Як писав Св. Павло: “Бо Його невидиме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, думанням про твори стає видиме. Так що нема їм виправдання” (Римлян 1:20). Не поспішайте з висновками, що Бога ніби немає або що Йому байдуже до вас. Читайте Біблію і дізнавайтесь, що Бог зробив для вас через Ісуса. Багато людей, які саме так вчинили, знайшли спокій і реальну допомогу.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС