Папа Франциск призначив Андрія Рабія єпископом-помічником Вінніпезької Архиєпархії

0
239

10 листопада 2022 року у Ватикані повідомили, що Папа Франциск призначив Преосвященного Андрія Рабія, єпископа-помічника Філадельфійської Архиєпархії, єпископом-помічником Вінніпезької Архиєпархії в Канаді.

Владика Андрій протягом багатьох років віддано працював у різних куточках Філадельфійської Архиєпархії, виконуючи різноманітні функції та служіння на парафіях і в канцелярії. Протягом останнього часу владика Андрій виконував служіння генерального вікарія, був членом колегії архиєпархіальних радників, і, враховуючи брак священиків в Архиєпархії, великодушно запропонував бути душпастирем двох парафій у шахтарському регіоні штату Пенсильванія – Преображення Господнього в Шамокіні та Непорочного Зачаття в Меріон-Гайтс.

Владика Андрій народився 1975 року в Україні і там розпочав навчання в семінарії, проте майже все своє доросле життя провів у Сполучених Штатах Америки. Він прибув до США на запрошення покійного митрополита Степана Сулика, щоб продовжити навчання в Семінарії святого Йосафата та Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, округ Колумбія, де 1999 року закінчив курс філософії. Того ж року він розпочав богословські студії в Домініканському домі у Вашингтоні та закінчив їх 2002 року зі ступенем магістра богослов’я.

1999 року Митрополит Стефан Сулик висвятив його на диякона, а 2001 року Митрополит Стефан Сорока — уділив священичі свячення. Як священик він з великою відданістю служив на різних парафіях. У 2002 році владика Андрій був призначений адміністратором парафії Св. Архистратига Михаїла в Гіллсборо, штат Нью-Джерсі (2002-2005) та парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Нью-Брансвіку, штат Нью-Джерсі (2002-2003; 2004- 2005). Протягом одного року (2003-2004) він також виконував обов’язки адміністратора парафії Непорочного Зачаття в Гіллсайді, Нью-Джерсі.

Митрополит Сорока запропонував талановитому молодому священикові продовжити студії.  2008 року той отримав ступінь ліценціата з канонічного права в Католицькому університеті Америки, спеціалізуючись на канонічному праві Східних Католицьких Церков.

Понад 10 років, з лютого 2008 року по червень 2018 року, отець Рабій був адміністратором парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Редінгу, Пенсильванія. З лютого 2013 року він також був відповідальним за місійну парафію св. Андрія Первозванного в Ланкастері, Пенсильванія. У червні 2008 року він був призначений віце-канцлером Філадельфійської Архиєпархії, а згодом обіймав різні адміністративні посади в канцелярії.

У 2017 році отця Андрія було призначено єпископом-помічником Філадельфійської Архиєпархії. Його єпископська хіротонія відбулася 3 вересня 2017 року в соборі святого Юра у Львові, де молодим хлопцем він прислуговував у вівтарній дружині. Основним святителем був Блаженніший Святослав, а співсвятителями — митрополит Філадельфійський Стефан Сорока та єпископ Едмонтонський Давид Мотюк. Хіротонія владики Андрія відбулася в присутності та з молитвою всього Синоду УГКЦ та його родини, яка походить зі Львова.

Після відходу митрополита Стефана Сороки на пенсію, з 16 квітня 2018 року до 4 червня 2019 року владика Андрій виконував обов’язки Апостольського Адміністратора Філадельфійської Архиєпархії. Згодом виконував обов’язки Генерального вікарія Архиєпархії. Через нестачу священиків під час пандемії владика Андрій взяв на себе відповідальність за парафію Св. Архистратига Михаїла в Дженкінтауні, Пенсильванія з 1 грудня 2020 року до 31 липня 2022 року.

«Владику Андрія поважають як турботливого і глибоко відданого, діяльного і скромного душпастиря. Він живе у простоті, чистоті та цілковитій посвяті Церкві. Він мені якось сказав: «Церква — це і є моє життя. Нічого, крім Церкви, у мене немає», — зазначив митрополит Борис Ґудзяк після повідомлення про призначення.

Від імені духовенства, монашества та вірних Архиєпархії митрополит Борис висловив подяку владиці Андрію за роки молитви, провідництва, служіння та душпастирства, які він віддавав тисячам вірних. «Бажаємо владиці Рабію Господнього благословення, щоб Святий Дух провадив його до нових духовних обріїв і до нових місць душпастирського служіння. Нехай Господь дарує боголюбивому владиці Андрієві здоров’я, щастя та зішестя Святого Духа на многії благії літа!» – сказав архиєпископ.