Архипастирське Послання Собору Єпископів УПЦ США на Свято Різдва Господнього

0
116

Христос народився! Славімо Його!

Радістю наповнюються наші серця у це велике свято Різдва Господнього і все творіння прославляє нашого Спасителя! Це наша Віра, і саме вона надає увесь сенс нашому життю – Бог Отець у Своїй невпинній Любові до нас послав нам Свого Єдинородного Сина, Який став одним із нас, щоб ми могли стати одним із Ним на всю вічність! Він зійшов до нас, щоб ми могли піднятися разом з Ним.

Та попри цю радість, щодня слухаючи новини та читаючи газети, ми залишаємось приголомшеними тими подіями, повними хвилювань та суєти, які, здається, охопили наш світ. Протести, корупція, повстання та політичні заворушення, це те що домінує на наших новинах. Вторгнення в Україну продовжує нищити не тільки український народ, а й усю світову спільноту. Ми також ще стикаємося з викликами пандемії Covid-19 та її наслідками для мільйонів із нас. Ми досі потерпаємо від розколів, штучно створених у нашому суспільстві через особисту владу та повноваження. Ми все ще терпимо те, що здається культурою смерті, яка все ще не може збагнути святості життя, створеного Богом. Виникає питання, що відбувається з нашим світом? Чи припиниться колись цей безлад? Ці речі спонукають нас до роздумів, які є важливими особливо сьогодні. Ми прагнемо спокою та затишку в нашому житті, а нас оточує неспокій. І це не лише про світ навколо нас, але часом і про наше особисте життя. То де ж нам знайти свій спокій та затишок?

В історії Різдва Христового і в час Посту Пилипівки, готуючись до святкування цього важливого свята, ми просимо Господа вселити у нас відчуття миру та затишку під час усіх потрясінь і суєти, які характерні для цієї пори року. Сьогодні Небесне Світло – Вифлеємська Зірка, на відміну від світла цього світу, сяє над нами, свідчачи про Різдво Немовляти Христа і відкриває Його нам Спасителем світу. Це Небесне Світло наповнює наші серця миром і затишком, прокладаючи шлях до сповнення у нашому повсякденному житті. Це Світло Христа наповнює наші серця, розуми, душі, оселі; воно наповнює і нашу любов до Бога та до ближнього.

Ми молимося, щоб це Світло наповнило нас справжньою любов’ю до кожного з вас, молимося щоб і ви наповнились цим Світлом, котре дозволить вам переосмислити ваші відносини з Богом Отцем, Сином і Святим Духом і відносини з кожним ближнім у вашому житті. Нехай ваша вдячність за рясні благословення – найкращі Різдвяні Подарунки з усіх, котрі походять від Самого Бога, проявляється у вашому житті через те, як ви намагаєтесь бути і є благословенням для ваших ближніх.

У народженні Ісуса Христа творіння отримало Божество, а людство – досконалість. Через смерть і воскресіння Ісуса Христа, світ отримав викуплення. Cвіт все ще демонструє свою поламаність і нові шрами додаються щодня, але через Ісуса Христа, Дитя в яслах, Котре стало чоловіком на хресті, зло було переможене і смерть подолана для всіх тих, хто має віру в Нього. Світ розколу та ненависті отримав шлях зцілення та примирення. Розбиті серця сповнились відновлення. Життя, обтяжені тягарем відчаю, оновилися та сповнилися надією. Темряву гріха і смерті назавжди розсіяно Світлом, яке неможливо згасити. Через народження, життя, смерть і воскресіння Спасителя, світ врятовано від наслідків, які ми створили самі. Різдво Ісуса Христа змінило світ! Тому серед життєвої метушні, шуму, неспокою і навіть нетерпіння, давайте дозволимо цьому Світлу сяяти на нас, а через нас на світ.

Запевняємо вас у наших нескінченних молитвах за вас перед Богом у Святій Трійці – Отецем, Сином і Духом Святим – щоб ваша здатність піднятися над усім шумом і метушнею навколо вас уможливила вас, через свій внутрішній спокій та затишок, ділитися Світлом, Любов’ю, Радістю та Надією Христа із принаймні однією людиною щодня у вашому житті, яка потребує Його найбільше.

Христос народився! Славімо Його!

+ АНТОНІЙ
з Благодаті Божої, митрополит 

+ ЄРЕМІЯ
з Благодаті Божої, архієпископ

+ ДАНИЇЛ
з Благодаті Божої, архієпископ