Святіший Отець Франциск молиться за «маму Україну», задля якої всі гуртуються

0
199

Папа Франциск прийняв глав Церков і релігійних організацій України

25 січня у Ватикані відбулася зустріч Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) зі Святішим Отцем Франциском. Під час спілкування з Папою Франциском релігійні лідери України розповіли про наслідки російської агресії проти українського народу та подякували Його Святості за духовну, гуманітарну та міжнародну підтримку нашої держави.

Під час спілкування глави та представники Церков і релігійних організацій України засвідчили важливість єднання зусиль релігійних діячів України та світу у протистоянні російській агресії й ідеології «русского міра». Члени делегації подякували Папі за постійну духовну підтримку, кульмінацією якої є його звернення до українського народу в дев’ятий місяць повномасштабної війни. Члени ВРЦіРО також подякували Святішому Отцеві за допомогу в подоланні гуманітарної кризи та підтримку України на міжнародному дипломатичному рівні.

Від імені української делегації до Папи звернувся єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви та головуючий у ВРЦіРО. У зверненні він наголосив, що «для нас є надзвичайно важливою можливість поділитися з Вами як почуттями болю і страждань, які переживає наш народ у цей час визвольної боротьби з російським агресором, так і прикладами жертовної солідарності та відчайдушного героїзму наших цивільних співгромадян і захисників-військових, які практично втілюють Господню заповідь: „Люби свого ближнього, як самого себе“». Єпископ Маркос, зокрема, попросив Папу оголосити 24 лютого, річницю початку великої війни, Днем посту і молитви за справедливий мир в Україні.

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, висловив прохання Папі Франциску продовжувати його зусилля для повернення депортованих росіянами громадян України, зокрема дітей, можливість посередництва і сприяння у звільненні та поверненні додому українських військовополонених і несправедливо ув’язнених, забезпечення їхніх прав відповідно до міжнародних гуманітарних норм.

Блаженніший Святослав передав Папі Франциску списки полонених медиків, — прохання, яке він отримав від Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона». Святіший Отець запевнив членів делегації, що докладе всіх необхідних зусиль для їх звільнення.

Звертаючись до делегації, Папа Франциск подякував за єдність релігійної спільноти України. «Це для мене надзвичайно важливо. Ви, як діти однієї сім’ї, можливо розкидані, але коли мама хвора, зібрані довкола неї. Незалежно від релігійної належності, чи то юдеї, чи то християни, православні, католики, мусульмани… Важлива Україна, мама Україна, і ваша єдність».

Учасники візиту висловили Папі Франциску сподівання, що спілкування й обмін думками, які відбулися, сприятимуть Україні та світу в досягненні тривалого справедливого миру.

На пам’ять про зустріч представники Ради подарували Папі Франциску картину із зображенням мирної України, намальовану українськими дітьми, та зменшену копію скульптури Архистратига Михаїла, покровителя Києва, встановленої у парку «Володимирська гірка» у столиці України.

Зі свого боку Папа Франциск подарував делегації збірку-енцикліку про мир в Україні. Він вручив заздалегідь приготовану промову в письмовій формі і сказав кілька слів експромтом, просячи вибачення за те, що ця зустріч буде короткою, бо мусить іти на загальну аудієнцію. «Вибачте мені, я б залишився з вами на увесь ранок, але ми є невільними також і часу», — сказав Святіший Отець.

Папа Франциск запевнив у своїй близькості, зазначивши, що регулярно приймає посланців Президента України, постійно перебуває в діалозі з представниками українського народу. «Дякую вам за цю вашу єдність — це для мене багато значить. Це подібне до дітей в сім’ї, де один є там, інший — деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом», — сказав він, наголошуючи, що в цьому випадку не йдеться про юдейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про «маму Україну», задля якої всі гуртуються. «Це — приклад перед обличчям величезної поверховності, яку сьогодні бачимо в нашій культурі», — мовив Святіший Отець.

Папа згадав, що з дитинства знайомий з українською Літургією, і відтоді зростає його симпатія до України. «Це — давня симпатія, що зросла, і це мене ще більше наближає до вас. Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!» — наголосив Святіший Отець, подякувавши за цей візит і запросивши в тиші, у спосіб, притаманний кожному, «в тиші, але разом помолитися за маму Україну». А тоді привітався з кожним делегатом зокрема.

Варто зазначити, що це перший такий візит українського міжконфесійного об’єднання до Апостольської столиці. Попередня зустріч ВРЦіРО з Єпископом Риму відбулася в Києві 24 червня 2001 року, у межах візиту в Україну святого Івана Павла ІІ.

 

Слово, яке Папа Франциск вручив у письмовій формі

Дорогі брати, добрий день!

Вітаю вас і дякую Єпископу Маркосу за слова, які він скерував до мене від вашого імені. Я вдячний Богу, тому що ця зустріч з вами дозволяє мені певним чином мати близький контакт з українським народом, який є завжди присутній у моїх молитвах протягом цих місяців. Адже ви представляєте Церкви та Релігійні Організації України, в тому числі й Біблійне Товариство, яке є міжконфесійним. І ви берете участь у житті країни, намагаючись відповісти на соціальні виклики публічними виступами та різноманітною діяльністю, яка останнім часом міцно пов’язана з драматичною поточною ситуацією.

Хочу вам сказати, що я з вами у підтримці сімей, дітей, людей похилого віку, хворих, найбільш вразливих осіб. Я разом з вами у захисті прав віруючих кожної релігійної спільноти, особливо тих, які зазнають кривди і переслідування. Я з вами у зусиллях на благо ув’язнених і поневолених з політичних мотивів. Я підтримую ваші старання, спрямовані на відновлення поваги з боку всіх до принципів і норм міжнародного права та основоположних прав людини.

І я вважаю Божою благодаттю те, що всі ці ініціативи ви ухвалюєте і реалізуєте разом, як брати. Це є конкретним свідченням про мир в країні, яка страждає від війни. Ваші діяння, здійснені з наполегливістю і мужністю, ефективно готують завтрашній день, день миру, в якому економічні та політичні інтереси, що породжують війну, нарешті поступляться місцем спільному благу народів. Щодня я молюся про це. Молюся з вами і за вас, дорогі брати, за ваш народ, за улюблений український народ. Нехай Бог благословить його даром миру!