Східно-католицькі єпископи США заявили про солідарність з народом і Церквами України

0
79

Таку заяву прийняли єпископи під час щорічної зустрічі 21-23 березня у Сент-Луїсі. Про це інформує пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

“Ми заохочуємо всіх людей доброї волі, наших священиків, богопосвячених осіб та вірних до посиленої молитви за мир в Україні. … Безглузда, святотатська російська війна, яка розпочалася в 2014 році і переросла в повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року, топче міжнародне право, спричиняє загибель і поранення сотень тисяч людей та змусила 14 мільйонів українців покинути власні домівки. Пошкоджено та зруйновано близько 150 000 житлових будинків, 3 000 навчальних закладів, понад 1 200 закладів охорони здоров’я та близько 500 релігійних споруд.

… Світ побачив і зрозумів, що окупанти прагнуть тероризувати звичайних громадян: жінок, дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю. Українські та міжнародні фахівці ретельно задокументували тисячі воєнних злочинів. Це війна проти всіх мешканців країни”, – йдеться у документі.

Східно-католицькі єпископи США звернули увагу на те, що ця безжальна агресія повторює історичне насильство Росії проти України, її народу та культури. Щоразу, коли в Україні відбувається російська окупація – у ХІХ, ХХ, а тепер і в ХХІ століттях – Українська Католицька Церква зазнає утисків та оголошується поза законом. Українські православні та інші релігійні громади, як це відбувається в сучасній Росії, зазнають переслідувань та обмежень. У трьох східних областях – Донецькій, Луганській та Запорізькій, які є (частково) окупованими”, – більше немає жодного католицького священика, який би активно служив, – ні латинського, ні східного обряду. У листопаді 2022 року двох священиків було заарештовано і, за попередніми даними, вони зазнали тортур. Їхнє перебування зараз невідоме”,- говорять єпископи.

Вони подякували усім католикам США та лідерам церковних інституцій, а також усім американцям доброї волі, які відгукнулися зі щирим співчуттям та особливою щедрістю на несправедливість та страждання, яких зазнали жертви війни.

“Ми закликаємо політичних лідерів сформулювати політику на підтримку народу України, який захищає суверенітет і територіальну цілісність своєї країни. Мужність і жертовність українців закликає нас супроводжувати їх на Хресній дорозі до Воскресіння”, – йдеться у документі за підписами членів Асоціації східних католиків (Easter Catholic Association) США.