Синод ПЦУ створив релігійну організацію Почаївська лавра і затвердив її священноархимандрита

0
101

У Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції ПЦУ при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі 28 березня відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Про це повідомляє сайт ПЦУ.

Учасники Синоду ухвалили у складі Тернопільської єпархії утворити релігійну організацію «Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)».

Священноархимандритом Почаївської лаври єрархи ПЦУ затвердили митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора.

На Синоді також утворили монастирі у Дрогобицько-Самбірській та Чернігівській єпархіях з призначенням відповідних керівників.

Державна влада відреагувала на бажання Української Греко-Католицької Церкви служити в Почаївській лаврі дуже дипломатично. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Про це повідомляє  Департамент інформації УГКЦ

«Реакція влади була дуже дипломатичною. Всі уважно вислухали, але поки що промовчали», — зазначив Предстоятель.

«Дуже важливо, що влада визнала, що Почаївська лавра історично має відношення до нашої Церкви, — наголосив Патріарх. — Чудотворна ікона Почаївської Богородиці коронована папськими коронами. І цьогоріч виповнюється ювілей цієї коронації. Греко-католики там теж мають мати своє місце разом із православними братами».

Раніше Блаженніший Святослав заявляв, що УГКЦ не претендує на майно Почаївської лаври, але хотіла б мати можливість там молитися, оскільки Почаївська лавра має історичний зв’язок із УГКЦ.