Прем’єр-міністр України зустрівся у Ватикані з Папою Франциском

0
102

У четвер, 27 квітня 2023 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який опісля зустрівся з Державним Секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводив архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер, Секретар у справах стосунків з державами і міжнародними організаціями. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Як інформує пресслужба Святого Престолу, розмова Глави українського уряду зі Святішим Отцем тривала приблизно 30 хвилин, після чого відбулося представлення делегації та обмін подарунками.

Папа Франциск подарував бронзове лиття, що зображує квітку, що проростає, з написом: «Мир — це делікатна квітка», а також спеціальні видання Послання на цьогорічний Всесвітній день миру, Документа про загальнолюдське братерство, фотоальбом про молитву за світ, уражений пандемією, що відбулася 27 березня 2020 року, та примірник книги «Енцикліка про мир в Україні», до якої ввійшли всі висловлювання Святішого Отця, що стосуються війни, які прозвучали протягом перших дев’яти місяців після широкомасштабного російського вторгнення.

Денис Шмигаль подарував репродукцію відомого «Бородянського півника», декоративного виробу Васильківського майолікового заводу, що став символом незламності українського народу, прикрашеного колосками з України, та фотоальбом про війну, що триває в Україні та опір українського народу.

Крім того, Прем’єр-міністр передав Папі Франциску фотоальбом про злочини Росії в Бучі, Бородянці й інших містах України. Цей альбом наочно демонструє ненависть і жорстокість агресора, які він приніс на українські землі.

У повідомленні пресслужби Прем’єр-міністра України зазначається, що Денис Шмигаль висловив сподівання, що Ватикан долучиться до реалізації формули, зокрема до процесу повернення полонених і депортованих, відновлення справедливості та фіксації закінчення війни.

Денис Шмигаль подякував Його Святості за гуманітарну допомогу, а також за лікування у ватиканському госпіталі українських дітей, які постраждали від російської агресії. Він також поділився очікуваннями, що Святий Престол використає свій вплив, аби повернути мир на всі українські землі.

У повідомленні пресслужби Святого Престолу зазначається, що під час щирих переговорів, які відбулися у Державному Секретаріаті, були розглянуті різні питання, пов’язані з війною в Україні, присвятивши особливу увагу гуманітарному аспектові та зусиллям на відновлення миру. В тому ж контексті були обговорені також різні питання, що стосуються життя та діяльності Церков у країні.

На завершення очільник українського Уряду запросив Папу Франциска особисто відвідати Україну.

Нагадаємо, Денис Шмигаль прибув в Італію у середу, 26 квітня. У Римі він взяв участь у двосторонній конференції з питань відновлення України, провів зустріч з президентом, головою Ради міністрів Італійської Республіки та головами палат італійського парламенту.

Папа Римський Франциск прийняв Дениса Шмигаля 27 квітня, напередодні апостольського візиту понтифіка до Угорщини.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»