У Ватикані заявили, що «миротворча місія» Папи Римського в Україні триває

0
86

У Ватикані наполягають, що так звана миротворча місія Святого Престолу, яка має на меті покласти край війні Росії проти України, триває.

Про це заявив у середу державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, передає ANSA.

«Є зміни, але, звичайно, вони на конфіденційному рівні… Я дійсно вірю, що справа буде рухатися вперед», – сказав Паролін у кулуарах заходу в Папському Латеранському університеті.

Наприкінці квітня Папа Римський Франциск заявив, що Ватикан бере участь у миротворчій місії, щоб спробувати покласти край війні між Росією та Україною, не розкриваючи подробиць.

«Зараз триває місія, але вона ще не оприлюднена. Коли вона буде оприлюднена, я розповім про це», — сказав тоді журналістам Папа Франциск.

Згодом і Київ, і Москва заперечували будь-яку інформацію про цю ініціативу.

Однак у середу кардинал Паролін сказав, що «це не були спростування».

«Вони сказали, що нічого про це не знають, але потім були контакти, де з’ясувалося з обох сторін, що було непорозуміння», – сказав держсекретар Ватикану.

Він також додав, що вірить у прогрес місії.

Додамо, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що Ватикан, як і будь-який суб’єкт глобальної політики, може обговорювати розв’язану російською федерацією війну, аналізувати сценарії розвитку подій та шукати практичні рішення, проте підсумкові ініціативи повинні бути точно узгоджені з Україною.