Молитва за Україну

0
169

З нагоди Дня Незалежності України Президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська взяли участь в урочистому заході «Молитва за Україну», що відбувся в Софійському соборі в Києві.

Разом із президентським подружжям до заходу приєдналися представники церков і релігійних організацій.

На початку заходу Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній виголосив молитву.

Камерний хор виконав твір «Отче наш». Після завершення пролунали короткі молитви за Україну й виступи  предстоятелів церков і керівників релігійних організацій.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав молився за Україну такими словами:

«Отче Вседержителю, Господи Сину єдинородний Ісусе Христе і Святий Духу! Єдине Божество та єдина Сило! Стоїмо сьогодні соборно перед Твоїм обличчям і дякуємо Тобі за дар свободи, незалежності, за дар держави для нашого вільного народу. Отче, благаємо Тебе: збережи наш народ, благослови Україну, пошли Твоїх ангелів світла на допомогу й підтримку нашому воїнству, вчини наших воїнів воїнами миру, життя і свободи!

Господи, просимо Тебе: визволи полонених — всіх, хто перебуває у російському полоні, на окупованих територіях, зціли поранених, віднайди зниклих безвісти. Господи, поверни додому всіх розпорошених і розсіяних зі своєї Батьківщини цією війною!

правління, військове командування, воїнство, наш народ! Пресвята Богородице, виблагай Мати Божа, Нерушима Стіно, Київська Оранто, покривай своїм покровом наше у нашого Небесного Отця, Твого Сина і Духа Святого дар справедливого миру для нашої багатостраждальної Батьківщини! Амінь».

Володимир Зеленський подякував представникам духовенства за їхні молитви та слова підтримки.

«Вітаю вас із Днем Незалежності України. Бажаю всім нам перемоги», – сказав Глава держави, звертаючись до учасників заходу.

Згодом на Софійській площі предстоятелі церков і керівники релігійних організацій взяли участь в урочистих заходах, під час яких Президент вручив державні нагороди, відзнаки військовим частинам і бойові прапори зі стрічками з почесними найменуваннями.

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, наприкінці загальної аудієнції у ватиканському Залі Павла VI Папа Франциск ввірив Україну заступництву святого Варфоломія, закликаючи також свідчити любов до ближнього, зокрема, через близькість з українським народом.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Заступництву святого Варфоломія ми ввіряємо дорогу Україну, яка зазнає таких тяжких випробувань через війну. Браття і сестри, молімося за наших братів і сестер українців. Вони багато страждають: війна – жорстока. Багато зниклих безвісти дітей, багато загиблих… Молімося, будь ласка, і не забуваймо про багатостраждальну Україну. Сьогодні є важлива дата для їхньої країни», – сказав понтифік.

Про святого Варфоломія він згадав, вітаючи наприкінці зустрічі з паломниками молодь, хворих, похилих віком і молодят.

«Тепер скеровую свої думки до молоді, хворих, людей похилого віку та молодят. Нехай приклад апостола Варфоломія, свято якого ми відзначатимемо завтра, допоможе вам бути щирими свідками Ісуса і з вірою переносити страждання, пам’ятаючи про страждання, яких зазнали апостоли Євангелія», – зазначив він.

Про солідарність з українцями Святіший Отець нагадав, коли вітав польських прочан.

«Через кілька днів ви відзначатимете урочистість Пречистої Діви Марії Ченстоховської, – мовив Папа. – Нехай же Вона, до Якої вірні здійснюють паломництва, як до дому своєї улюбленої матері, буде для вас взірцем у слуханні та смиренному роздумуванні над словами Ісуса Христа. Таким чином ви будете нести конкретне свідчення любові до ближнього, особливо до українського народу, який страждає від війни».