Журно: не стало співачки Ніни Матвієнко

0
83

У віці 75 років померла народна артистка України, співачка, лавреатка Державної премії УРСР ім. Шевченка (1988), Герой України, член Спілки кінематографістів України (1989) Ніна Матвієнко. 10 жовтня їй виповнилося б 76 років.

Про смерть народної артистки повідомила її донька Тоня Матвієнко.

Ніна Матвієнко народилася у 1947 році У її батьків було 11 дітей, вона була п’ятою дитиною в родині. До популярності Матвієнко працювала кранівником на заводі.

З 1971 року вона в шлюбі за художником Петром Гончарем. Мають трьох дітей. Її син Іван став ченцем, молитвеником. Донька Антоніна стала співачкою. Третя дитина Ніни Матвієнко, син Андрій, став художником.

Свого часу Ніна Митрофанівна гастролювала в Польщі, Фінляндії, Франції, Кореї, Латинській Америці, Чехії, Канаді, Мексиці та США.

Найвідоміші пісні у виконанні Ніни Матвієнко: “Пісня про матір”, “Сміються, плачуть солов’ї”, “Колискова”, “Мальви”, “Квітка-душа”, “Що то за предиво”, “На городі явори”.

Співочий стаж Ніни Матвієнко становить понад 50 років, а репертуар складає сотні пісень, серед яких немає жодної російської.

З благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія, єпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Антоній звершив Божественну Літургію у Свято-Феодосіївському монастирі міста Києва та справив похорон народної артистки України Ніни Матвієнко. Про це повідомили у єпархіальному управлінні. Єрарху ПЦУ співслужили намісник монастиря архимандрит Макарій (Папіш), духовенство обителі та запрошене духовенство.

На похоронах були присутні рідні та близькі Ніни Матвієнко, в тому числі її донька Антоніна та онучка Уляна.
Колектив редакції газети «Українське Слово» глибоко сумує за померлою і висловлює щирі співчуття родині, близьким, друзям.

Ми схиляємось перед пам’яттю Ніни Матвієнко за уміння відстоювати найвищі духовні та моральні принципи. Невимовна втрата. Співчуття…

Редакція газети «Українське Слово»