УПЦ США ​​продовжує надавати допомогу Україні

0
53

Ми наближаємося до другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну, нація страждає від нових і посилених атак ворога. Ракетні атаки завдавали цілей і знищували житлові будинки, школи, лікарні та цивільну інфраструктуру, унеможливлюючи виживання жителів цих районів, втечу чи отримання допомоги.

Однак навіть у цих жахливих обставинах до них доходить допомога, і вона відіграє ключову роль у полегшенні величезних страждань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та цивільних осіб, які глибоко постраждали від триваючої агресії. Криза змусила багатьох людей і сімей покинути свої домівки, залишивши не тільки свої зруйновані помешкання, але й відчуття безпеки та стабільності. Гуманітарна допомога стала порятунком для цих людей, які борються з втратою близьких, домівки та порушенням свого повсякденного життя.

З молитвами та з благословення митрополита УПЦ США ​​та діаспори Антонія правлячий архиєрей Західної Єпархії УПЦ США ​​та голова Консисторії архієпископ Даниїл надав зібрані Церквою кошти для допомоги українцям у важку хвилину потреби. Кошти розподіляються в Донецькій і Маріупольській єпархії (під керівництвом митрополита ПЦУ Сергія), через служіння прот. Костянтина Кузнєцова, який разом зі своєю дружиною Наталією та командою волонтерів контролює доставку продуктів харчування та матеріально-технічного забезпечення для біженців, Збройних сил України, запевняючи стражденний народ України про продовження молитви за них.

Нещодавно о. Костянтин разом із дружиною Наталією розвозив допомогу малозабезпеченим родинам у містах Покровськ, Мирноград, Костянтинівка та околицях поблизу Бахмута.

Оскільки агресія триває, позаяк тривають руйнування, триває терор, переміщення та втрати стали трагічно звичним явищем в Україні, що робить міжнародну співпрацю та постійні гуманітарні зусилля надзвичайно важливими. Надання допомоги не тільки задовольняє нагальні потреби, але й закладає основу для довгострокового відновлення та відновлення зруйнованого життя. Гуманітарна допомога є свідченням глобальної солідарності, спільної відповідальності міжнародної спільноти та практики християнської відповідальності перед іншими.

Отець Костянтин і його команда регулярно їздять у ці віддалені райони, навіть під загрозою ракетних обстрілів, щоб доставити вкрай необхідну допомогу. Для цивільних осіб, які залишилися в зонах конфлікту або в районах з обмеженим доступом до ресурсів, ця гуманітарна допомога дає проблиск надії серед руйнувань. Немає слів, щоб висловити вдячність цих людей. Літні бабусі витирають сльози зі щік, тремтливо приймаючи подачки з продуктами та засобами гігієни. Матері надзвичайно радіють, коли їм вручають пакунок підгузків і молочних сумішей для їхніх немовлят, а також маленькі подарунки з іграшками та цукерками, щоб принести трішки радості збентеженим і травмованим дітям. Свіжі фрукти – це розкіш, а холодні руки жадібно тягнуться до яблук і апельсинів.

Рятуючи життя, багато людей з Бахмута, Торецька, Часів Яру, Авдіївки та ін. опинились на милості пожертв та допомоги. Ці особи відвідують гуманітарний центр у Костянтинівці, приїжджаючи з різними потребами та проханнями. Ніхто не йде з порожніми руками. Вони отримують медичне приладдя, засоби гігієни, обігрівачі, воду, продукти харчування та інші речі, які допоможуть їм у повсякденному житті.

Крім допомоги мирним жителям, які страждають в Україні, кошти спрямовуються на допомогу військовим, які борються за свободу не лише України, а й усіх сусідніх народів. Закуповуються та доставляються на передову медичне приладдя, термоодяг, черевики, генератори, транспортні засоби. Ці речі мають вирішальне значення для зміцнення чоловіків і жінок, які воюють, нагадуючи їм, що вони мають підтримку та любов людей, яких вони захищають.

Будь ласка, подумайте про те, щоб стати частиною цієї глобальної діяльності, зробивши пожертву до Фонду гуманітарної допомоги Української Православної Церкви США.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»

Фото: УПЦ США