Великоднє диво

0
228

Ікону “Всіх скорботних радість” відтепер можна побачити на виставці в Українському Національному Музеї (Чикаго). Відкриття виставки відбулось 12 квітня. Про це повідомляє куратор музею Марія Климчак.
Сила ікони “Всіх скорботних радість”  приходить на допомогу в найтяжчих життєвих ситуаціях, сприяє зціленню душі та тіла, вирішує будь-які проблеми, дозволяє долати випробування, каятися в вільних і невільних гріхах, неухильно дотримуватися Господнім заповідям та проявляти істинно християнські чесноти.

Віряни завжди шанували Діву Марію, яка дарує людям прощення, розраду та порятунок. На Її честь зводять величні храми, пишуть прекрасні образи, складають гімни. Даний тип іконографії виник в XVII ст. Діва Марія показана в повний зріст. Її оточує мандорла – сяйво овальної форми, що огортає всю фігуру. Богородиця постає в самоті, супроводжувана лише ангелами та святими. У таких випадках лики Господа Саваофа, Спасителя або всієї Новозавітної Трійці поміщають в хмарах на самому верху образу – як нагадування про незримому присутність вищих сил. Іноді в руках Небесної Цариці видно вервицю, сувій або хліб – втілення духовної їжі, якою є віра. Головною особливістю реліквії є те, що на ній зображені звичайні люди, які страждають від недуг, скорботи та поневірянь. Вони припадають до ніг Пресвятої Діви, благаючи про полегшення своєї долі, і Вона сходить до людських благань. Таким чином, ікона символізує безмежну милість і всепрощення Господа, закликає частіше звертатися до Нього в моменти потреби, згадуючи в молитвах про себе, своїх родичів, знайомих і близьких.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here