Не можна розхитувати здобуту Церкву!

0
444

Які наслідки можуть мати заяви Філарета для новоствореної ПЦУ та Константинополя?

Оптимізм і надія, які пережили українці у 2018—2019-му з нагоди об’єднання українського православ’я і здобуття автокефалії від Константинополя, має всі шанси змінитися на песимізм і розчарування. Не хочеться згущувати хмари, однак проблема дійсно існує. Про це свідчать останні події і заяви колишнього очільника УПЦ КП, а нині — Почесного Патріарха Філарета.
Константинополь розстроєний. Звідти повернувся Андрій Юраш, який розповів, що там дуже занепокоєні цією ситуацією. Випадки відкликання Томосу є дуже рідкісними. Ми заплатили колосальну ціну за здобуття автокефалії, і треба зробити все, щоб Томос залишився в Україні. Він має бути не лише папером, а й реальним визнанням нашої Церкви і Константинополем, і всіма іншими патріархатами. У Церкві є свої закони, і їх не можна ігнорувати. А коли пропонується скасувати рішення КП про саморозпуск — це є порушення елементарних законів логіки. Назад повернути ситуацію не можна. Треба думати, як її вирішити у вже існуючих обставинах.

Митрополит Епіфаній дуже переживає через ситуацію, яка склалася. І не так за свою долю, як за Церкву. Адже стільки надій, такий шанс. Ми всьому світу намагались показати, що ми здатні до об’єднання, а тут відбувся удар «тишком-нишком» від того, від кого найменше очікували цього удару.

ПЦУ дано статус автокефальної церкви, предстоятель якої — митрополит і носить титул Київського митрополита. Дай Боже, щоб у такому статусі визнали інші помісні церкви, крім Константинопольського патріархату, про свій патріархат говорити ще рано. Не раніше років п’яти треба, щоб пройшло. І взагалі — навіщо патріархат? Нам потрібна визнана автокефалія та єдність, а не пишні титули для предстоятелів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here