У Київ привезуть частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської церкви

0
452

До Києва з благословіння Вселенського Патріарха Варфоломія на святкування 1031-ї річниці хрещення України-Руси від материнської Церкви Константинополя привезуть частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви Богородиці.

Зустріч мощей відбудеться 27 липня 2019 року о 16:00 у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, після чого буде звершений молебень та всенічне бдіння. Храм буде відчинений, допоки люди вшановуватимуть святиню.

Під час урочистої Божественної літургії 28 липня 2019 року мощі перебуватимуть у Святій Софії, сповнюючи благодаттю цей урочистий день. Згодом український хресний хід нестиме їх до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після святкування мощі знову будуть переміщені до кафедрального собору Михайлівського Золотоверхого монастиря і перебуватимуть там до 18:00 29 липня 2019 року для того, щоб усі охочі мали можливість помолитися святому Андрію Першозваному.

Довідка

Частинка Древа Хреста Господнього – це частинка Животворчого Хреста на якому було розіп’ято Господа нашого Ісуса Христа. Хрест Господній шанується тому, що на ньому були очищені гріхи всього людства і через Воскресіння із мертвих Розіп’ятий на Хресті подолав смерть. Животворчим він називається через дарування життя вічного після хресної смерті Ісуса Христа, а також через чудеса, що сталися при віднайдені Хреста.

Мощі святого апостола Андрія Першозваного перебували у м. Патри (Греція) до 357 року, коли за наказом імператора Констянтина ІІ (337-261), сина Констянтина Великого, були перенесені до столиці Константинополя.

30-го березня вони були покладені у престіл храму Святих Апостолів. Однак, згідно достеменних історичних джерел, не всі мощі апостола Андрія були перенесені до Константинополя. Їхні частинки також перенесли до інших тогочасних країн, а це сучасні Шотландія, м. Амалфі в Італії та інші землі.

Так у Шотландії, він шанується як місцевий покровитель.

За переданням, ангел Господній з’явився монахові (чи єпископові) Регулу і сказав, що мощі святого Апостола прибувають у тодішнє місто Mucros, що у сучасній Шотландії.

Після прибуття їх туди, це місто стало називатися Святого Андрія.

Примітно, що символ ап. Андрія – діагональний хрест – офіційно присутній на прапорі Шотландії та Сполученого Королівства Великої Британії.

Храм Богородиці у Влахерні, звідки буде привезена освячена вода, збудований імператрицею Пульхерією у проміжку 450 – 453 рр. У рік її смерті храм було оздоблено. За правління Лева І (457 – 474) храм уже було повністю прикрашено, особливо це стосувалося купелі й святого джерела.

Тип Богородиці Влахернської вже став відомий цілому християнському світові. На ньому Богородиця зображена в повний зріст. Вона звернена ликом до нас і молитовно тримає руки догори. На грудях у Богородиці медальйон, де зображений благословляючий Христос.

У 1434 році, незадовго до падіння Константинополя, храм повністю згорів.

Збереглося, однак, джерело у храмі. До 1867 року земля, де було джерело, належала туркам. Проте її вдалося купити православними греками й над цим місцем була побудована Церква.

Прес-служба Київської Митрополії Православної Церкви України (ПЦУ)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here