Хресна хода єднання

0
452

У неділю, 28 липня, у день пам’яті рівноапостольного князя Володимира новостворена Православна Церква України, яка стала п’ятнадцятою серед православних Церков світу, уперше провела хресну ходу від стін святої Софії до Володимирської гірки, де на крутосхилі височить пам’ятник хрестителю Руси.

Князь Володимир далекого 988-го, тобто 1031 рік тому, зробив християнство, як тепер кажуть, офіційною релігією Київської держави. Однак ще задовго до того охрестилися великі київські князі Аскольд і Дір, була хрещена і бабця Володимира Святославовича Ольга, яку також зараховано до сонму святих.

— Казати, що князь Володимир хрестив загалом усі руські землі, — це неправда, — стверджує Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній. — І ми розуміємо, що це дуже боляче для Російської православної церкви й загалом для Російської держави.

Разом із Предстоятелем ПЦУ митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм Літургію відслужили також представники Константинопольської та Елладської церков.

Нині, за словами митрополита Епіфанія, робиться все можливе, аби Церква за Церквою визнали наш автокефальний статус. Він зазначив, що ведеться активна робота, аби її автокефалію визнали інші Церкви. Звісно, всім би хотілось, аби це сталось одразу, однак, з усього видно, процес буде довгим. Але ж і Томос про визнання своєї Церкви українцям довелося чекати багато років.

— По-батьківськи закликаю всіх — владу та державні органи, але головне — побожний народ прийняти в обійми нову Церкву, метою якої є єднання усіх вас, — закликав митрополит Гальський Еммануїл.

До речі, з Константинополя для вшанування було привезено мощі апостола Андрія Первозваного, який, за переказом, першим встановив хрест на одному з київських пагорбів, тож вважається покровителем української землі. Окрім того, до Києва прибули частини Древа Господнього, тобто Хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, а також свячена вода з Босфора.

Після причастя й закінчення Літургії відбулася хресна хода — від святої Софії повз Михайлівський Золотоверхий храм до Володимирської гірки. У голові колони йшло 300 капеланів, які опікуються воїнами на нинішній російсько-українській війні. Попереду вони несли ікону захисниці українського воїнства — Покрови Пресвятої Богородиці. За капеланами — півтори тисячі священиків та півсотні архієреїв ПЦУ, миряни. Взагалі ж участь у хресній ході взяли від 15 до 20 тисяч чоловік. Серед учасників ходи був і п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Після завершення ходи на Володимирській гірці відбувся святковий молебень, після якого всі бажаючі мали можливість прикластися до священних реліквій, які потім перенесли до Михайлівського Золотоверхого собору, де й наступного дня віруючі мали змогу помолитися біля них.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here