Представники ПЦУ, Константинополя і Вікаріату ПЦУ у США і Канаді вирішують статус вікаріату

0
304

30 липня 2019 року в місті Нюварку, штат Нью-Джерсі (США), відбулася офіційна зустріч митрополита Еммануїла, представника Вселенського Патріарха Варфоломія, архиєпископа Євстратія, представника Предстоятеля Православної Церкви України, і членів Вікаріату ПЦУ в США та Канаді – прот. Віктором Полярним, прот. Олександром Двінятіном, прот. Романом Загурським, Віктором Рудем, Іваном Яреськом та Петром Палюхом, повідомляє у Фейсбуці Іван Яресько. 

Сторони обговорили взаємні відносини Вікаріату з Вселенським Патріархатом, юрисдикційну приналежність Вікаріату і подальшу співапрацю.
Митрополит Еммануїл звернувся до присутніх з повним розумінням церковної ситуації в Україні, Америці, Канаді, наголосивши, що рідних дітей не можна відлучити від Церкви-Матері, і потрібно знайти спільні шляхи, які б задоволняли всіх заінтересованих у вирішенні складної справи.
Іван Яресько у своєму виступі наголосив, що головна мета вірян, які були у складі Вікаріату до 15 грудня 2018 (день ліквідації УПЦ КП і проведення Об’єднавчого Собору ПЦУ), щоб отримати офіційний документ від владики Епіфанія, мирополита Київського і всієї України ПЦУ, що Вікаріат ПЦУ у США та Канаді залишається невід’ємною частиною ПЦУ.
Зі сторони митрополита Еммануїла не було протилежних висловів, лише зауважено, що ситуація потребує подальшої співпраці, терпіння і з бігом часу цю складну справу буде вирішено на користь всіх.
Учасники зустрічі призначили декілька важливих заходів, які мають завершитися до наступної зустрічі за участю представників всіх парафій у складі Вікарату, запланованої на кінець вересня цього року, а саме: митрополит Еммануїл поінформує всіх зацікавлених зі своєї сторони про перебіг зустрічі 30 липня, архиєпископ Євстратій повідомить митрополита Епіфанія, а секретар Вікаріату письмово повідомить всіх настоятелів та голів громад у складі Вікаріату ПЦУ в США та Канаді.
“Конференція відбулася у доброму настрою, у спільному розумінні та взаємної пошани та християнської любові. Всі присутні мали змогу висловити свої бачення, які зливаються на сто відсотків. Спільною трапезою, всіх присутніх, конференція завершилася з позитивним сподіванням до позитивного завершення спільної мети”, – резюмує учасник зустрічі Іван Яресько.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here