Різдвяне Послання

0
237

Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України

До улюблених священнослужителів та вірних Української Православної Церкви поза межами України і на її рідних землях

Христос Рождається!

            Сьогодні Свята Православна Церква  урочисто святкує Різдво Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, серця всіх нас  переповнені великою і незбагненною радістю, Бог явився на землі во плоті, цю подію  очікувало все людство від часів Адама і Єви, про  неї  провіщали пророки Старого Заповіту: «Ось Діва в утробі прийме і народить Сина і дадуть Йому ім’я Еммануїл, що означає: з нами Бог» (Іс. 7:14), бо визволення послав Господь народу Своєму (псалом 110:9), бо спасіння  людського роду не могло здійснитись людськими силами, для цього потрібно було пришестя у світ Бога.  

            Людство, яке перебувало в царстві гріха, темряви і відчаю отримало радісну звістку, що народився Спаситель людського роду, що з нами Бог!  Син Божий на землі ! Він народжується від Діви Марії як маленьке Дитятко! Син Божий стає і Сином людським, приймає людську плоть через втілення, в особі Новонародженого Христа людська і божественна природа з’єднуються незлитно, нероздільно, незмінно і нерозлучно. Господь стає як один з нас, стає у всьому  подібний нам крім гріха. В особі Новонародженого Христа Спасителя Бог принижується, як пише  апостол Павло: «принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним до людей, і з вигляду став як чоловік» ( Флп 2:7) ради нашого спасіння.  

              Люди народжуються одні в багатстві, інші народжуються в бідності, одні люди стараються жити з Богом і в святості, інші люди живуть в гріху і забувають за Бога , а потім смерть забирає одних і інших. Від створіння світу , все у цьому світі повторюються і немає нічого нового під сонцем. Але сьогодні ми святкуємо народження Господа нашого Ісуса Христа,  про народження якого святий Іоан Дамаскин говорить, що ця подія «тільки єдина нова під сонцем». Син Божий народжується від Діви Марії. Дивний і незбагненний Промисел Божий про нас людей і ради нашого спасіння. Бо народжується Цей, який сотворив всіх і все, народжується Цей, який  немає ні початку і ні кінця, Син Божий стає і Сином людським, Безсмертне з’єднується з смертним, Несотворенне з сотворенним, щоб спасти людей від їх гріхів і дарувати спасіння.

            А що приготовило людство подарувати Новонародженому Спасителю? «Земля вертеп Неприступному приносить» чуємо ми  слова відповіді в  кондаку  в день свята Різдва. У  місті Віфліємі не знайшлось місця для народження Господа нашого Ісуса Христа, ні в один готель не прийняв Діву Марію і праведного Йосифа, щоб навіть  заночувати.  Маленький Ісус  народжується в бідному вертепі, бо серед людей Йому не  найшлось  місця. В бідності і скромності народжується Цар світу, не в царських палатах, не в багатому домі, а вертепі у якому тримали домашніх тварин. Бо Господь прийшов на цей світ не для того, щоб Йому служили, але щоб служити всім нам, Його не цікавила ні політична влада, ні багатство, ні слава, Він залишився Неприступним до всіх спокус і благ цього світу, Він не прийшов ними володіти, Він прийшов перемогти цей світ зі всіма його тлінними  цінностями , перемогти гріх і смерть.  І Він переміг, переміг найбільшою силою , яку ніхто і ніколи не бути мати у такій повноті, як має Бог . Ця сила –  любов. Його любов до нас перемогла навіть смерть.   Син Божий сходить на землю, тому що Бог так возлюбив всіх нас: «що дав Сина Свого Єдинородного, щоб усякий хто вірує в Нього не загинув, а мав життя вічне» (Ів. 3,16).   

            В наші дні  дуже часто для Господа немає місця в житті багатьох людей, в житті родин, суспільства, народів і держав.   Творіння не потребує своєго Творця, люди будують рай на землі без Бога, але без Бога в кінцевому результаті життя людей перетворюється в пекло, де панує  тільки гріх, безнадія  і смерть. А Син Божий народжується, щоб дарувати нам надію, що ми не одні, ми не покинуті, ми не сироти, що з нами Бог! Серце кожної  віруючої людини переповнене великою радістю, тому що   народився  Спаситель, що прийшов у світ віддати себе за нас, якому одному під силу здійснити спасіння всього людства, очистити нас від гріхів і перемогти смерть.

             Сьогодні радіють небеса і земля,  Ангели на небесах виголошують:  «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління» (Лк 2:14) , а  бідні пастухи першими удостоєні поклонитися Новонародженому Спасителю. То ж і ми направимо наші серця і молитви до Вифлеємської печери, що маленький Христос благословив і нас, наповнив нас Своїми великими милостями і щедротами, миром і  радістю, а також дарував нам  духовні і тілесні  сили жити з Ним і для Нього.  

            Щиро вітаємо  побожний  український нарід  в Україні  та розсіяний по всіх куточках землі  – в США, Канаді, Західній  Європі,  Австралії, Новій Зеландії та Південній Америці  з великим празником Різдва Христового і молитовно бажаємо, щоб Новий 2020 рік був мирним і благословенним від Господа.

Христос Рождається ! Славімо Його!

З архипастирським благословенням,

+ Юрій,

 митрополит Української Православної Церкви в Канаді

+ Антоній,

митрополит  Української Православної Церкви США, Південної Америки та діаспори

+ Єремія,

архієпископ Української Православної Єпархії в Південній Америці

+ Даниїл,

архієпископ Української Православної Церкви США та діаспори

+ Іларіон,

єпископ Української Православної Церкви в Канаді

+ Андрій,

єпископ Української Православної Церкви в Канаді

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here