У 30 насельників Києво-Печерської Лаври виявили коронавірус

0
200

Братія Києво-Печерської лаври Російської православної церкви Московського патріархату отримала результати тестів на коронавірус, які було проведено 4 квітня. 

30 насельників із 44 отримали позитивні результати, повідомила журналістка Вікна СТБ Ірина Заславець. Над результатами тестів працювали у лабораторії Діаген.

До речі, у Києво-Печерській Лаврі 4 квітня посилили карантин і провели тестування на інфікування коронавірусом братії монастиря, а також її намісника митрополита Павла.

Пізніше стало відомо, що митрополит Павло пішов на самоізоляцію.

А тим часом московський протодиякон Андрій Кураєв прокоментував відеозвернення намісника Києво-Печерскої Лаври митрополита Російської православної церкви Московського патріархату Павла (Лебідя), де той розповідає про перебіг своєї хвороби. На думку протодиякона, митрополит Павел у своєму слові не сказав найважливішого – він не покаявся. Про це Андрій Кураєв написав у себе на Фейсбуці.

«Найголовнішого Павло не сказав. Він не покаявся в своїй тупій браваді і закликах “обніматися” під час епідемії. І не оголосив про відмову від своїх земних багатств …», – зазначив Кураєв.

Протодиякон викрив митрополита у брехні і зауважив, що вигляд у владики Павла хворобливий.

«Він визнає, що захворів сам (чим – не говорить), але застосовує слово “страждання”. Так що навряд чи мова йде про нежить.

Вигляд у нього нездоровий, і на хворобу можна списати марення, який він несе.

«Він бреше, що “ми не закрили Лаври” (і в наступній фразі “ми зробили це, щоб ви не боялися нас, ченців”)», – написав Кураєв.

Протодиякон Андрій Кураєв повідомив, що за його інформацією – близько 50 насельників лежать по келіях і в ізоляторі.

Нагадаємо, митрополит Пасвл у своєму відеозверненні заявив, що Києво-Печерську Лавру не зачиняли на карантин, хоча на офіційному сайті Лаври було сказано, що усі Богослужіння будуть проводитися без участі мирян.

«Сьогодні багато чуток, що в Лаврі щось робиться, що намісник сильно захворів. Це не правда. Я перебуваю під контролем лікарів і братія так само само. Ми не ангели, ми маємо теж право хворіти, хоча і не хотілося б, але так Господь влаштував, що приходиться страждати. Я вдячний за ваші молитви. Ми переносимо все це з радістю … ми перебуваємо під наглядом лікарів.

Ми не закрили Лавру, ми просто зробили, щоб ви не переймалися, щоб ви не боялися…

Ми живі, ми здорові, так у нас всіх є запалення легенів і вірус, моменти не знаю як їх назвати, грип», – сказав намісник Києво-Печерської Лаври.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here