«Україна для УПЦ МП – просто місце їхніх заробітків»

0
42

Юрій Чорноморець, православний богослов і філософ:

1) Як відомо, основними місцями поширення вірусу в Європі стали храми і лікарні. Але митрополит Павло був упевнений, що небезпека мине лавру, і в цьому проявилася його самовпевненість. Релігійний фанатизм, який бездумно довіряє власному попередньому досвіду і не цінує життя іншої людини – це релігійний фундаменталізм, який рішуче був засуджений на Всеправославному соборі.

На жаль, переосмислення власної позиції та звернення до справжнього православного християнства від православного магізму ми не побачимо. У фундаменталістів все замінено на бездумний послух начальству, і якими б не були сумні наслідки дій фундаменталістів, вони не будуть каятися в них.

2) Постанови Синоду УПЦ МП про особливості богослужіння у період карантину були формальними, але навіть їх не всі почали виконувати. Очевидно, що вжитих заходів недостатньо. Керівники УПЦ МП постійно запевняють МВС та інші інстанції, що роблять все можливе. Насправді, вони не роблять ніяких радикальних кроків. Вони бояться виглядати маловірами в очах власних послідовників.

Через цей страх вони ризикують просто заразити своїх послідовників. І якщо єпископів і священиків ще будуть лікувати, то всі інші прості віряни з фундаменталістичними настроями просто ризикують своїм життям, балансуючи на межі самогубства – а останнє є смертним гріхом. Також ризик життям інших людей є смертним гріхом, і порушення заповіді “не убий” фактично вже відбувається.

УПЦ МП не планує проявляти велику обережність і на Великдень, і тим більше – під час поминального тижня. Це різко відрізняється від рішення ПЦУ перенести поминання померлих з другого тижня після Великодня на суботу перед Трійцею.

Якщо сьогодні-завтра Синод УПЦ МП не ухвалить рішень про радикальні заходи щодо збереження життя і здоров’я вірних, можемо мати величезну хвилю захворювань, і Україна не зможе вийти з сьогоднішнього критичного стану до того часу, який ставить уряд. Так що уряду вже необхідно продумати реальний стан справ з недостатнім дотриманням карантину з боку УПЦ МП.

3) Якщо поліція завела справи на вірян у Первомайську за значно менші випадки зараження, то тим більше має бути офіційне розслідування. Сама УПЦ МП має вибачитися за все, що сталося. Але навіть не знаю, чи не запізно вже їм вибачатися.

Якби вони заразили Путіна – вже сто разів би вибачилися. А Україна для них – просто місце їхніх заробітків.

Рідко хто з єпископів УПЦ МП дійсно любить Україну, і вся ця ситуація показує їхню реальну особу. На жаль, держава наша замість адекватних висновків про справи керівництва УПЦ МП слухає зараз їхні слова – хоча в Євангелії саме дії релігійних лідерів названі єдиною підставою для оцінки того, ким вони є насправді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here