Відбулася телеконференція Предстоятеля Церкви з проводом Світового конгресу українців

0
221

28 квітня 2020 року відбулася телеконференція Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з керівництвом Світового конгресу українців. У спілкуванні взяли участь президент СКУ Павло Грод, перший віце-президент і голова комісії з релігійних питань Стефан Романів, виконавчий директор СКУ Марія Купріянова, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архієпископ Євстратій.

Під час розмови Предстоятель Православної Церкви України розповів про виклики, з якими довелося зіткнутися духовенству та вірним через пандемію і карантин, зазначивши, що ухвалення Священним Синодом відповідних церковних рішень допомогло захистити духовенство та вірних від швидкого поширення хвороби.

«На початку карантину Синод затвердив рішення та рекомендації у зв’язку з карантином. Тоді дехто, мабуть, не відразу сприйняв ці заходи. Але тепер, особливо на тлі того, що відбувається у світі та в Україні, можна переконатися, що рішення були хоча й болючими, але необхідними і правильними», – підкреслив Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

У контексті викликів, пов’язаних з пандемією, відбувся обмін інформацією та думками щодо допомоги українським громадянам, які вимушено залишаються закордоном, а також трудовим мігрантам, які повернулися в Україну і мають потребу в підтримці. Йшлося також про духовно-моральну підтримку, яку Церква надає українським медикам, про благодійні проекти.

«Церква разом з усім народом зараз перебуває у складному становищі, неможливість для мирян вільно особисто бути на богослужіннях стала причиною зменшення пожертв, завдяки яким покриваються потреби релігійних громад. Але ми покладаємося в першу чергу на Бога, віримо, що Він і ці важкі обставини оберне до блага. Бо вже можна бачити, як багато хто став більше цінувати ті можливості, які були у Церкви, у вірних, до карантину, але якими легковажили», – сказав Митрополит Епіфаній.

Учасники розмови обмінялися думками щодо поточного стану державно-церковних та міжконфесійних відносин в Україні, утвердження Православної Церкви України як однієї з автокефальних Церков-Сестер, та домовилися продовжувати плідну співпрацю, яка встановилася між Світовим конгресом українців та Православною Церквою України.

Пресслужба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here