Кофеїн – не все погано і є навіть певна користь

0
71

Існують ризики, пов’язані з кофеїном, – і певні підгрупи населення будуть відчувати вплив кофеїну сильніше від інших. Але навіть ті, що його відчувають сильніше, можуть вирішити цю проблему, зменшивши його вживання або вживаючи його на початку дня. 2012 року FDA випустила лист у якому зазначається, що споживання до 400 міліграмів кофеїну на день (три кухлики по 250 міліграмів) – не викликає шкідливого впливу на здоров’я.

Кофеїн є у каві, чорному та зеленому чаї, певних газованих напоях і в деяких видах води в пляшках. Кофеїн міститься у шоколаді та деяких ліках, що продаються без рецепту, як-от в ліках від мігрені. Ще одним джерелом кофеїну є енергетичні напої.

Зазвичай тілу потрібно від трьох до семи годин, аби видалити з організму половину спожитого кофеїну. Деякі люди можуть очиститись від кофеїну швидше. Більшість людей можуть сказати, коли спожитий ними кофеїн вже вийшов і, відповідно, вони можуть планувати його споживання, щоб він не заважав їхньому сну.

Багато чого впливає на те, наскільки швидко розчиняються будь-які ліки, включно з кофеїном. Впливають на це вік людини, інші ліки, які вживаються, хвороби. Тютюнопаління пришвидшує метаболізм кофеїну, а коли люди перестають палити, виведення кофеїну з організму сповільнюється. У тих, хто намагається кинути палити, це може призвести до безсоння.

Якщо з’явилось пришвидшене серцебиття, стан тривожності, безсоння або розвились інші можливі наслідки, пов’язані з вживанням кофеїну, – причиною може бути збільшене вживання кофеїну або зменшений метаболізм кофеїну. В такій ситуації може допомогти зменшене вживання кофеїну.

У вразливих людей кофеїн може викликати панічну атаку. Одне дослідження виявило, що еквівалент приблизно трьох з половиною кухликів кави призводив до відчуття панічної атаки в приблизно 50 відсотків людей з панічним розладом або в людей, що мають депресію з панічними атаками.

З вживанням кофеїну було пов’язано гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ), а також імперативні позиви. Сечогінний вплив кофеїну головним чином становить проблему для тих, хто вживає сечогінні засоби і не може легко переносити зневоднення, або ж для тих, у кого вже виникнуло зневоднення. Ще одне дослідження виявило можливий зв’язок між вживанням кофеїну у дозах, що перевищує 200 міліграмів на день та збільшеним ризиком викидня.

А тепер про можливу користь від кофеїну! Регулярне споживання кофеїну може зменшити шанси хвороби Паркінсона, раку товстої кишки і хвороби Альцгеймера. Кофеїн також збільшує енергетичні доступність і споживання, підвищує когнітивну функцію, зосередження уваги та спроможність її зосереджувати, сприяє короткотерміновому запам’ятовуванню і вдосконалює раціональне вирішення проблем.

Більшість людей споживають напої з кофеїном, аби мати більше енергії та мати можливість виконати більше роботи. Такий ефект кофеїн справляє, але нелегко точно визначити скільки слід спожити кофеїну для того, щоб бути продуктивним, проте щоб це не заважало відпочинку, розслабленню і сну. Дуже приємно просто посидіти і розслабитися! Кофеїн же може стати на заваді розслабленню.

Мир і вдоволення можна знайти через віру в Ісуса. В Івана 14:27 Ісус каже віруючим: «Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю! Я даю вам не так, як дає світ. Серце ваше нехай не тривожиться, ані не лякається!» Коли ми приходимо до віри в Ісуса та довіряємо Йому, то можемо мати цей чудовий мир. Ось чому я пишу ці статті: я бажаю, аби кожен мав цей чудовий мир, який настає з вірою в Ісуса.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС