Симптоми алергії та їхнє лікування

0
153

Алергічний риніт, запалення пазух носа, викликане алергенами і може спричиняти періодичне закладання носа, нежить, свербіж очей, чихання, подразнення горла і постназальне затікання слизу. Воно також може викликати кашель, стомливість та дратівливість. Останні два симптоми пов’язані з перериванням сну, що викликане нелікованими алергіями. Ще одним потенційним наслідком нехтування контролем за навколишнім середовищем і ліками від алергії може бути астма та збільшення запалень слизової оболонки носа.

Зазвичай сезонні алергії загострюються із зростанням концентрації пилку, починаючи з весни та зникаючи до середини осені.  Переніальні алергії призводять до типового закладення носа і нежиті упродовж цілого року, бо вони викликані не пилком, а радше такими подразниками як лупа домашніх тварин, пліснявою або пиловими кліщами. Не всі випадки закладення носа та нежиті (ринореї) викликаються алергією. З віком частота алергій зменшується.

Також важливо уникати впливу специфічних подразників, які є алергенами для окремих осіб. Це можна здійснювати:

Через обліт пилку, і коли його рівень високий – залишатись в приміщенні від 5-ої до 22-ої години;

  • Приймаючи перед сном душ після тривалого перебування надворі;
  • Використовуючи щодня і після перебування надворі назальні спреї, наявні у вільному продажі;
  • Уникаючи розчинених вікон, – для уникання пилку краще використовувати кондиціонер;
  • Регулярно очищуючи приміщення пилососом (але не використовуйте пилосос без пилозбірників);
  • Регулярно підстригаючи свій газон (але при цьому використовуйте маску для обличчя та сонцезахисні окуляри).

Для стійких алергійних симптомів варто використовувати назальні стероїди. Два тижні може знадобитись для того, щоб, використовуючи їх, досягнути максимального ефекту. Наконечник спрямовуйте від носової перегородки (тканини між ніздрями). Для періодичних симптомів краще користуватись антигістамінними препаратами, які слід вживати лише при потребі, з використанням їх перед очікуваним потраплянням під вплив алергенів включно. Вони починають діяти через годину. Антигістамінні препарати не допомагають при закладенні носа. У 10% тих, що вживають антигістамінний препарат цетиризин, розвивається значна сонливість, і вони повинні уникати водіння та інших видів діяльності, що потребують пильності.

Чимало людей страждають від симптомів алергії, бо не уникають того, на що мають алергію. Є також чимало християн, які страждають без потреби, бо не уникають тих людей, які є недобрі або які спонукають їх робити щось неправильне. Павло писав до Тимофія у листі (2 Тимофія), аби він уникав таких людей (розділ 3, вірші з 1 по 5). Нам варто робити так само.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС