Словаки – молодці: вперше випробували літаючий автомобіль для польоту між містами

0
729

Словацькі винахідники вперше підняли в небо літаючий автомобіль для польоту між двома містами. Прототип машини-літака AirCar 28 червня 2021 року виконав переліт зі словацького аеропорту Нітра в столичний аеропорт в Братиславі. Відстань в 70 км повітряне судно подолало за 35 хвилин. Після посадки в Братиславі літак за 3 хвилини трансформувався в автомобіль і під управлінням винахідників Стефана Клейна і Антона Зайця поїхав в центр столиці.

У компанії Klein Vision, яка веде проект AirCar, заявили, що перший прототип вже налітав 40 годин для перевірки керованості. Максимальна висота, на яку піднімався літаючий автомобіль, склала 2,5 км, а швидкість – 190 км / год.

На другому прототипі встановлять більш потужний бензиновий двигун 300HP від ​​BMW. Це дозволить підняти крейсерську швидкість до 300 км / год, а дальність – до 1000 км.

AirCar може літати завдяки крилам, які складаються на землі, щоб не заважати руху по звичайних дорогах, і двигуну з пропелером – він забезпечує необхідну швидкість для зльоту і польоту. Безпеку забезпечує балістичний парашут – він допомагає пом’якшити падіння в разі виникнення технічних неполадок. Klein Vision позиціонує свій продукт як автомобіль-літак для індивідуальних мандрівників і компаній, які можуть використовувати AirCar як літаючий таксі.

Недоліком проекту є необхідність злітно-посадкових смуг – звичайних або ґрунтових – і відсутність вертикального зльоту і посадки. Через це майбутні водії-пілоти будуть прив’язані до аеродромів при плануванні своєї поїздки, а бюджет подорожі збільшиться на розмір аеропортових зборів.

AirCar є розвитком проекту літаючого автомобіля Aeromobil, який запустив Стефан Клейн в 1990-х. У 2015 році версія 3 Aeromobil зазнала аварії, коли нею керував Клейн. Його врятував парашут, який розкрився, коли літаючий автомобіль увійшов в штопор під час випробувального польоту.