«ГРІХИ» ВОДІЇВ-ПОЧАТКІВЦІВ

0
1350

Водія-початківця видно здалеку. Не треба вдивлятися в літеру «У» у лівому верхньому куті, малюнок «чайник» або знак оклику на задньому склі. Невпевнена їзда одразу видає новачка.
1. У водіїв-початківців дві крайності – вони або притискаються до тротуару і їдуть із мінімальною швидкістю, або пропускають розмітку «між коліс». Якщо в першому випадку винен інструктор, то в другому випадку все залежить від часу, проведеного за кермом.
У більшості автошкіл інструктори просто від’їжджають навчальні години, решта їх не турбує. При цьому ніхто не пояснює, що, притулившись до тротуару, є ризик»залишити» колесо у відкритому стоку, або пробити покришку об цвяхи та камені.
Що стосується другого випадку, це «лікується» кількома днями за кермом. Новачки займають дві смуги, бо ще не відчувають габаритів авто. Щоб позбутися цієї дурної звички, попроси друзів поїздити з тобою в машині. У дружній компанії тобі буде спокійніше, і дорога не здаватиметься такою «чужою».
2. Як показує практика, на рахунку автомобілістів-початківців найбільше порушень, пов’язаних зі знаками.
Впоратися з цим допоможе досвідчений водій з твоїх знайомих – ти можеш попросити його поїздити перший час з тобою для більшої впевненості у своїх навичках. Паралельно він може нагадувати і вказувати тобі на знаки, так що через годину ти вже сам будеш звертати увагу на них.
3. Здебільшого новачки дотримуються принципу «тихіше їдеш – далі будеш», через що викликають хвилю невдоволення в більш досвідчених водіїв, особливо на тих ділянках, де обігнати «тихохідного» початківця не здається можливим.
Іншою стороною медалі є бажання новачків відігратися на швидкісних магістралях і порожніх дорогах. По-перше, перші два роки з моменту одержання прав тобі заборонено рухатися зі швидкістю понад 70 км/год. (у ПДР написано), по-друге – ти не знаєш, як поведеться машина на великій швидкості, і не знаєш, як поводитися в такій ситуації. Тож не намагайся «покласти» стрілку спідометра.
4. Наївні водії іноді залишають документи на машину в бардачку. Викрадачі авто будуть дуже раді такому подарунку, адже, крім «залізного коня», вони одержать весь пакет документів – права, техпаспорт і страховку.
Якщо придивишся, то побачиш, що досвідчені автомобілісти завжди носять під пахвою барсетку, де й зберігають документи. Вважаєш барсетку «привітом із 90-х»? Купити модну сумку для автодокументів ніхто не забороняє.
5. Кілька років тому мій приятель розповів історію. Його розбудив друг, і судорожним голосом питав, хто повинен першим проїхати нерегульоване перехрестя. Приятель вислухав ситуацію, розповів усе за пунктами, і тільки потім запитав «А ти взагалі де?». Його подиву не було меж, коли він дізнався, що товариш зупинився в центрі перехрестя, і, не знаючи, що робити, почав у паніці телефонувати знайомим із проханням про допомогу.
Ще однією проблемою новачків є невміння адаптувати теоретичні знання до практичної їзди. Попроси друга-автомобіліста поїздити з тобою кілька днів, щоб уникнути таких казусів.
6. Через відсутність досвіду молоді автомобілісти можуть доволі «болісно» сприймати звукові сигнали та моргання фарами. Якщо водій зі стажем матюкнеться, коли йому хтось посигналить, то новачок почне крутити кермо в різні боки, або, чого доброго, зупиниться з аварійкою в третій смузі.
Більшість водіїв із розумінням поставиться до такого повороту подій, однак не варто зловживати водійською добротою. Зберися, і веди машину впевнено. Повір, водіям буде значно простіше об’їжджати тебе, ніж плестися за твоєю машиною.
Я досі вдячний Васі (мій інструктор з водіння) за те, що, попри заборону, він на першому ж занятті змусив мене їхати в місто, де ми застрягли в пробці. Усі навички водіння я удосконалив буквально за кілька годин. От і тобі раджу не чекати порожніх доріг, а сідати за кермо тоді, коли тобі треба.
Олексій РЯБОКОНЬ