Американські фури приваблюють своєю стійкістю і невибагливістю

0
1994

Традиційно вантажні автомобілі з США значно перевершують своїх європейських побратимів в багатьох компонентах. Європейським виробникам тягачів дуже повезло з тим, що колись в Західній Європі заборонили використання американських фур через їх занадто велику довжину.
Американські фури приваблюють своєю стійкістю і невибагливістю. Вони чудово справляються з поганими дорогами, їх капотна схема дозволяє водію почувати себе у безпеці і комфорті. Згадайте відомий вираз про “три метри життя попереду”, який часто застосовується до вантажівок КрАЗ. Такий же вислів можна застосовувати і до американських тягачів. Крім цього, алюмінієва кабіна, котра сидить на міцному металевому каркасі, різні навісні частини з пластику й загальна міцність матеріалів не тільки підвищують безпеку, а й добре протистоїть корозії. Сама ж по собі кабіна часом нічим не поступається однокімнатній квартирі, якщо не за простором, то за наповненням – точно, що дозволяє комфортно працювати в дальніх рейсах. До цього додаємо чудову динаміку, порівняно невеликий розхід пального, і ми отримуємо дійсно “тягового американця”, який залишає далеко позаду більшість своїх європейських конкурентів.
Довговічне дизельне серце та безсмертні коробки
За динамічними характеристиками американські тягачі дійсно не мають конкурентів. Відмінні тягові якості проявляються завдяки планці крутного момента, котра знаходиться високо й рівно. Потужність, котру видають американські дизельні мотори, дозволяють працювати з малонавантаженими причепами, а певні обмеження щодо повної маси, габаритів та максимально допустимих навантажень на осі дозволяють використовувати американські тягачі з постійною додатковою тягою, що особливо важливо на грунтових дорогах і при складних дорожніх умовах – сніг, лід і гірські перевали. Самі ж двигуни невибагливі до пального.
Ще однією особливістю американських вантажівок є їх трансмісії. Їх особлива будова дозволяють перемикати передачі, якщо автомобіль на механічній коробці передач, не вижимаючи зчеплення. Водій використовує зчеплення лише при старті, а надалі просто переходить на необхідну передачу, зовсім не використовуючи третю педаль. Такі коробки називають безсинхронізаторними, а ті, хто знає, що таке синхронізатор в коробці, напевне погодяться з тим, що це елемент, який найбільше зношується. Другою перевагою коробок є те, що крутний момент від двигуна передається на ведучі осі через проміжні вали, що дублюють один одного. На деяких модифікаціях вантажівок також використовують так звані “ауктошифри” – коробки, які обладнані електричним механізмом автоматичного перекидання й вибору необхідної передач. Загалом, трансмісія на американських тягачах – чи не найбільш довговічний вузол.
Тягові можливості
 Американські тягачі практично не помічають далеко неідеального дорожного покриття, не сильно прискіпливі до солярки, якщо не брати до уваги деякі особливо чутливі системи живлення, які, втім, легко ремонтуються на будь-яких станціях техобслуговування.
Як правило, обидва задніх моста у вантажівок ведучі, що дозволяє знижувати навантаження на шестерні головних пар. Не всі машини мають диференціал, який блокується, а кріплення мостів провадиться за допомогою регульованої пневматичної підвіски. Найбільш оптимальним варіантом колісної формули на фурах з США – 6х4, яка, до того ж, виконана з високоміцної сталі й інших “ноу-хау”, що не мають аналогів у Європі. Як результат – тягач дозволяє досягти рівномірного розподілу ваги на всі осі.
Формула 6х4 вигідно виділяє на фоні розповсюдженої в Європі формулі х2 за рахунок більшої прохідності, а також меншого навантаження на осі. Крім цього, 6х4 дозволяє уникнути проблем з виходом з ладу півосей, що часто трапляється при перевезенні особливо важких вантажів.
Відмінне співвідношення пробіг/години


Ще однією безумовною перевагою американських вантажівок є їх чудове співвідношення пробіг/години. Можна сміливо говорити, що за чим показником вони на першому місці у світі. Американський тягач дозволяє водію зробити перевезення вантажу на визначену відстань, витрачаючи менше годин. Досягається це за рахунок кращої тяги, яка дозволяє проїхати шлях майже на одній швидкості: розганяється швидше, швидкість на підйомах тримає краще, переносимість несприятливих дорожніх умов – вища. Все це дозволяє водію “американця” набагато швидше робити один рейс і братись за новий фрахт.
Доступне обслуговування й помірні витрати
Окрім помітної економії часу, американські вантажівки також мають менший середній рівень витрат, якщо порівнювати їх з європейськими. Економія відбувається як на рівні техобслуговування, так і на рівні планових ремонтів. Це дозволяє заощаджувати на форс-мажорних обставинах, наприклад, на аваріях. Також американці розраховані на 60 тонн повної маси.
Американці дуже слабо втрачають в ціні від віку та пробігу. Амортизація таких машин виливається в невеликі суми за рахунок нескладних і вкрай надійних конструкцій та загальної міцності агрегатів.
Якщо ж порівнювати “американця” з “європейцем”, то тут перевага “носатиків” проста колосальна, за сукупністю витрат на запчастини, технічне обслуговування і ремонт.
Універсальність та простота
Американський ринок вантажівок переповнений виробниками з відомими ім’ями. Але відмінності їх машин – проста умовність. У кожного виробника, безсумнівно, є свої “козирі” – своя рама, дизайн, оснащення салону, відмінності в кнопках, панелях приладів й інших дрібницях, нахил лобового скла тощо, але загалом маркетинг американського вантажного виробництва будується на простому ірраціоналізмі переваги певною маркою. Технічно обпертися нема на що, адже американська вантажівка – це універсальний конструктор з однакових компонентів по всій Північній Америці. Мотори, коробки, підвіски і, нерідко, електрообладнання – практично однакові на всіх моделях. Це робить обслуговування американського трака набагато простішим, ніж може здаватись. Ви можете бути певними, що відремонтуєте свою вантажівку на будь-якій СТО, що обслуговує американські вантажівки.
Віктор ДИЗЕЛЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here