AСТРОНАВТ ВИПРОБОВУЄ НАЙШВИДШІ КОЛЕСА СВІТУ

0
1336


У попередніх номерах часопис “Українське слово” познайомив вас, дорогі читачі, з великим Женевським автосалоном 2019 року, який стає все дедалі привабливішим, потужнішим і вражаючим… А зараз ми познайомимо вас, наскільки це можливо, з претензійною компанією, яка завжди робить фурор зі своїми моделями на виставці: французький виробник елітних і спортивних автомобілів BUGATTI.

У Женеві ця компанія представляє своє суперколесо, ціна якого становить 16 мільйонів євро. Автомобіль зібраний лише в одному зразку, і це для онука Фердинанда Порше – Фердинанда П’єха. Він відомий як людина, хто був на чолі компанії Volkswagen упродовж 25 років.  

Цей єдиний примірник Bugatti має дві чіткі ролі: по-перше, це буде історична віха у святкуванні 110-річчя французького бренду, а по-друге, він стане рекордом найдорожчої автівки у світі, перевершуючи попередній – з 1 млн. унікального Pagani Zonda HP Barchetta і до 4,8 млн. Rolls-Royce Sweptail, виготовлених в одному екземплярі.

ЗМІ навели деякі технічні характеристики Фердинанда-молодшого, а саме: “Обладнаний вже знайомим 8-літровим двигуном W16 із 4 турбінами, які в Bugatti Chiron розвивають максимальну потужність від 1500 к.с. і 1600 Нм обертального моменту”.

Як звикле, цього дебютанта, альбо – дебютантку, женевського автошоу спостерігатимуть сотні тисяч, навіть мільйони пар очей, і тому французи, перед показом на подіумі, подбали про всебічну досконалість.

Тому вони зв’язалися з дуже досвідченою і надійною людиною, що могла відчути пульс рекордсмена. Джон МакБрайд, колишній астронавт НАСА, який налітав тисячі годин, керував усім: від космічних апаратів до космічних човників, що брали участь у космічній місії STS-41-G у 1984 році, і дуже добре знає, як кермувати швидкими машинами. Зрозуміло, що 1500 “коней” суходільного транспортного засобу, що “гасатиме” зі швидкістю 420 км/год., для нього були, як велосипед для дітей.
 

У Bugatti усвідомлюють достеменно, що присутність астронавта на теренах Женеви є справою великого значення, особливо – для реклами.

Репетиції проводилися в космічному центрі Флориди, на одній з найдовших злітно-посадкових смуг у світі, що є ідеальним місцем для колишнього астронавта для випробовувань Bugatti Chiron, чиї 1500 кінських сил і максимальна швидкість у 420 км/год. не турбували його до 1984 року, допоки він не всівся у зручному фотелі космічного човника «Челленджера» на його шляху 8-денного блукання в космічній нескінченності, трохи під Богом… Затим він відвідував невеличкий центр медичного обслуговування, персонал якого тепер приїжджає до нього, а ще – журналісти, які ставлять йому гострі запитання: «Що він, астронавт, думає про Hypercar Bugatti»? На що Джон відповідає просто і дипломатично: “Я думаю, що в порівнянні з тим, як я летів, коли відчував надзвичайне прискорення, Chiron був майже досконалим, але сьогодні я пережив щось таке, що годі передати словами.”

Віктор ДИЗЕЛЬ,

«Українське Слово»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here