Убивство Дизелів: інженера і двигуна

0
1746

На 29 септември 1913 година Рудолф Кристиан Карл Дизел – немски инженер и изобретател, създател на дизеловия двигател /1897 г./, пътуващ на борда на кораба “Дрезден” от Антверпен за Лондон по повод на откриването на новия завод от британската компания Consolidated Diesel Manufacturing Co, която щяла да произвежда двигателите по неговата конструкция, след вечеря се отправил към своята каюта… На сутринта стюардът, носещ закуската, констатирал, че каютата епразна, леглото непокътнато, всичките вещи на пасажера са на мястото си, включително и портофейла със солидна 29 вересня 1913року Рудольф Крістіан Карл Дизель – німецький інженер і винахідник, творець дизельного двигуна (1897), подорожуючи на кораблі «Дрезден» з Антверпена до Лондона з нагоди відкриття нового заводу британською компанією Consolidated Diesel Manufacturing Co., що збиралася виробляти двигуни, зайшов пообіді до свєї каюти. Ранком стюард, що розносив сніданок, виявив, що каюта порожня, ліжко недоторкане, всі речі пасажира були на місці, включно з гарним портфелем і товстим гаманцем, та їх власник відсутній. ума, само той липсва.По-нататък се установява липсата му и на кораба.Крім того, встановлено, що його також немає на судні. Згодом виявилося, що у каюті перебувавОще по-нататък става ясно, че за обитател на кабината е записано съвсем непознато име. пасажир з дуже відомим ім’ям. И накрая става ясно, че инженерът е безследно изчезнал.Зрештою, стало зрозумілим, що інженер зник. Едва след края на Първата световна война един военнопленник разкрил, че немското разузнаване никога не изпускало от очи създателя на такова епохално човешко достояние, като дизеловия двигател и, страхувайки се, че той ще го споделиТільки після закінчення Першої світової війни один військовополонений зізнався, що німецька розвідка ніколи не мала наміру випустити творця такого епохального для людства винаходу, як дизельний двигун, і, побоюючись, що він поділиться цим и предостави на англичаните го натоварили с мисията да предотврати това.і передасть проект англійцям, щоб запобігти цьому, И той бутнал човека с името Дизел във водите на Ла Манша…він штовхнув чоловіка на ім’я Дизель за борт до вод Ла Маншу.

Двадесет години след това печално събитие, този път двигателят дизел, отново се вписва в страниците на историята.Двадцять років після цієї сумної події на сторінках історії з’являється, на цей раз, дизельний двигун. През 1933 г.в хотел КайзерхофУ 1933 році в Кайзергофі зібралися се събират три важни персони Фердинанд Порше, представител на Деймлер Бенц и… Адолф Хитлер, който държи една от най-громките си речи, очертаващи поредната директива пред “Германскияттрудов фронт”три постаті: Фердинанд Порше, представник Даммлера Бенца і… Адольф Гітлер, який проголосив один зі своїх безжалісних виступів, викладаючи директиву перед німецьким Трудовим фронтом – да се създаде “Кола на народа” /Volkswagen/, здрав, сигурен автомобил, струващ- створити «Народний автомобіль» (Volkswagen), безпечний автомобіль, що б коштував не повече от 1000 марки /396 долара/.не більше 1000 марок (396 доларів). И най-сериозният коз за изпълнението на тази задача се явява новият тип двигател.І найважливішим козирем для цього завдання є новий тип двигуна. Благодарение на дизела в бъдеще се разраства световната марка, за която по наше време работят 117 400 души, прави 5 – 7 милиона коли годишно и има приходи от 11 милиарда евро…Завдяки дизелю в майбутньому розробляється глобальний бренд, у якому на даний час працює 117,4 тис. осіб, що вироблять від 5 до 7 млн. автомобілів щорічно, з доходом у 11 млрд. євро.  

С една дума – ГерманияКоротше кажучи, Німеччина, а не Сполучені Штати, на практика е родината на Дизела… който енасправді є батьківщиною Дизеля й   енергиен хит на Европа, но не и на САЩ.енергетичним осердям Європи.

Можебии поради това обстоятелство… През прекрасната златна есен на 2015-та година Агентството по охрана на околнатаМожливо, також і через цю обставину, чудової золотої осені 2015 року Агентства США з охорони навколишнього середовища среда в САЩ открива, че дизеловите мотори VWвиявило, що дизельні двигуни VW от серията AE 189 не съответствуват на обявените данни за уровена на изхвърляните замърсяващиоколната среда газове, при това разликата от обявеното и замърсяването на практика се различавало 10 – 40 пъти!серії AW 189 не відповідають заявленим викидам забруднювальних речовин, а різниця між викидами та граничною нормою забрудненням фактично відрізняється від 10 до 40 разів!  

Скандалът е огромен.Скандал величезний. Получава и собствено име – “Дизелгейт”.Він також отримав своє ім’я – “Dieselgate”.

Корпорацията Volkswagen изкупва обратно за 7.4 милиарда долара 350 000 своиКорпорація Volkswagen викуповує за 7,4 мільярда доларів свої 350 тисяч автівок, щоб автомобила за да “направи необходимите корекции” и сведе моторите им до “допустимите” вредни замърсители на въздуха. “внести необхідні виправлення”, і знижує параметри двигунів до “допустимих” норм викидів шкідливих речовин у повітря. Естествено за такова огромно количествоПриродно, що для такої величезної кількості автівок автомобили Volkswagen и AudiVolkswagen та Audi   се организират огромни по мащаб открити паркинги – цели 37,організовують масові автостоянки під відкритим небом – всього 37, на осеяни савтомобили равнини и пустинирівнинах і в пустелях в САЩ и Канада – на старияСША і Канади, на старому стадион встадіоні в Детройт, на бившия хартиенДетройті, колишній паперовій фабриці комбинат в Минесота, в някои пустинни места нав Міннесоті, деяких занедбаних районах Калифорния и пр.Каліфорнії тощо.

Изкупуването на тези дизелови автомобили ще продължи до края на 2019 година – всичките “влезли в оборот” 500 000 автомобила.Придбання цих дизельних автомобілів триватиме до кінця 2019 року, всього ж бо 500 000 автомобілів у “обігу”. Някои от тях се унищожават, у други се правят “необходимите корекции” и се препродават в Африка илиДеякі з них фізично знищені, іншим “роблять необхідні корективи” і перепродають в Африку або в други страни, където законодателството се отнасяв інші країни, де законодавчі вимоги є по-снизходително към допустимите от закона “здравни изисквания”.поблажливішими до «медичних вимог». Фолцваген изплаща на бившите притежатели на автомобилите, органите по охрана на околната среда, дилърите и други заинтересовани лица 25 милиарда долара компенсации за нанесени вреди.Volkswagen заплатив колишнім власникам автомобілів, екологічним органам, дилерам та іншим зацікавленим сторонам 25 млрд. доларів компенсації за збитки.   

Общественото мнение е скандализирано.Громадська думка скандалізується. Медицината и пазителите на природатаса на бойна нога.Медицина та природоохоронці природи знаходяться на полі бою. И с много аргументи и справо сега, по наше време, светът е обхванат и от истерията да бъде убито след него и творението на немския инженер – самият дизелов двигател.І з великою кількістю аргументів, прямо зараз, у наш час, світ охоплений істерією, що вбиває і творіння німецького інженера – сам дизельний двигун.

(Далі буде.)

Віктор Дизель,

Чикаго

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here