Диво дитячої творчості

0
239

Три дивовижних дні, наповнені радістю творчості, натхненною роботою над виготовленням виробів гончарства, художньої кераміки подарувала талановитим дітям з різних куточків України Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат «Дивосвіт», що у Василівському районі Запорізької області.
Тут відбувся Всеукраїнський керамічний фестиваль обдарованої молоді «КерамДиво-2017». До села Мала Білозерка завітали вихованці загальноосвітніх навчальних закладів, училищ, коледжів, шкіл-інтернатів із Черкас, Миколаєва, Кременчука, Львова, Тульчина, Опішні, Запоріжжя та області.
«Цей фестиваль ми проводимо чотири роки поспіль, — розповіла директор закладу Яніна Овсієнко. — Головною його метою є привернути увагу молоді до невмирущої спадщини наших пращурів — гончарного мистецтва, одвічного поєднання людської душі і теплої глини. Гасло форуму — «Пишаюсь тим, що Українець». Учасники фестивалю привезли роботи, виготовлені вдома, а також продемонстрували свій хист у наших майстернях. Ми шукаємо обдаровану молодь, яку потрібно підтримати, спрямувати у правильне русло. Плекати майстрів із дітей потрібно змалку, терпляче і з любов’ю. Але важлива не лише майстерність, а й національний дух, тільки він живить справжній талант. Ми створили всі умови, щоб молоді люди з різних регіонів України протягом цих трьох днів стали однією командою, налаштованою на творчість, а також на знайомство з культурною спадщиною, народними традиціями, звичаями».
На фестивалі панувала надзвичайно дружня атмосфера. Немає сумнівів: в Україні формується молода генерація творчої інтелігенції, справжніх патріотів. Треба було бачити, як сяяли очі дітей, коли вони в поті чола трудилися над виробами, як раділи, коли під час майстер-класів їхні вироби хвалили уславлені гончарі Запоріжжя.
Всі учасники «КерамДива» отримали дипломи, подарунки, були визначені переможці фестивалю в різних номінаціях. Гості відвідали уславлену Хортицю, побачили тутешні степи, ознайомились із культурними надбаннями Запорізького краю. Усім сподобались цікаві інтелектуальні змагання, чарівні сільські вечори у теплому колі друзів.
Ганна КЛІКОВКА