ПОДОРОЖ НА НЕЗАЙМАНЕ УЗБЕРЕЖЖЯ АТЛАНТИЧНОГО ОКЕАНУ

0
1025

Не знаємо, чи любила літати по хвилях героїня фільму «Здрастуйте, я ваша тітка» Донна Роза д’Альвадорец, вдова дона Педро з Бразилії, де «багато-багато диких мавп», але те, що в глибині душі вона мріяла жити в містечку під назвою Ітакаре – сумнівів не викликає. Та що там Донна Роза, будь-яка розсудлива людина багато віддала б за тиждень у цьому райському куточку!
Ітакаре – це кілометри незайманих пляжів, що тягнуться вздовж тропічних лісів і узбережжя Атлантичного океану. Ітакаре – це справжній притулок для любителів природи й високих хвиль. Ітакаре – це ідеальне місце для будь-якого мізантропа.
Пляжі розташовані на великих відстанях один від одного, вони красиві та безлюдні, й лише до деяких із них можна добратися на машині. Тут також є маленькі, незвідані пляжі, про їхнє існування не знають навіть місцеві жителі.
Курортна зона Ітакаре розташована приблизно за 440 кілометрів від третього за величиною міста Бразилії, столиці штату Бая – Сальвадора. Ітакаре був заснований 1532 року як португальське колоніальне поселення і спочатку називався Сан-Хорхе. Місто служило притоном для голландських і португальських піратів на початку колоніального періоду, відтак стало центром із вирощування какао-плантацій і служило портом для китобоїв. Офіційний статус місто здобуло 1881 року. Сьогодні місто включає в себе агломерацію безлічі маленьких сіл із рибалками, які в них живуть. Населення міста становить приблизно 10 тис. Це місце вважається найкращим місцем для серферів і екотуристів.
Утім, донедавна добратися до Ітакаре було вкрай важко. Якихось п’ятнадцять років тому тут не було навіть асфальтованої дороги, не кажучи вже про якісь комфортні умови для мандрівників. Доводилося долати понад 50 км по глухих дорогах, які тримали пляжі ізольованими від цивілізації. Але зараз як гриби після дощу з’являються шикарні готелі, почала розвиватися інша інфраструктура.
Невеликі села, що оточують Ітакаре, також пропонують доступне житло й розміщення. У місті багато супермаркетів, пекарень, 10 продуктових ринків, роздрібних кіосків, що продають овочі та фрукти, невеликих рибних ринків, магазинів пляжного одягу, барів, аптек і пляжних ресторанів. Як традиційна чергова страва пропонується риба/м’ясо/курка з квасолею, рисом і салатом. Вартість страви – в межах $8, найдорожчі страви коштують близько $25 з людини.
Їхати на відпочинок в Ітакаре можна цілий рік, природа і клімат тут практично ідеальні.
Цілий рік температура коливається в межах 25° – 35°С, у літній період (грудень – березень) – трохи спекотніше, взимку (червень – серпень) – прохолодніше й дощить. Зате з червня по вересень на узбережжі Ітакаре найбільші хвилі.
У першу чергу тут варто зайнятися серфінгом. Навіть якщо ви ще ніколи не стояли на хвилі – не страшно, в Ітакаре є серфінг-школи й можна брати напрокат дошки.
Також Ітакаре є одним із найкращих місць для навчання та практики капоейри – злиття танцю, бойового мистецтва і краси. Згадайте легендарний фільм Only The Strong із Марком Дакаскасом, його тренування на пляжі – як це красиво. Обов’язково спробуйте.
Також тут повно можливостей для любителів екстриму: рафтинг, параплан, і так зване «дерево пригод». Туристи особливо рекомендують каное-екскурсію по Ріо-де-Контас та водоспаду.
 Ольга ЧАЙБИН,
«Українське Слово»