БУДИНОК ІЗ 1,4 МЛРД. ЄВРО

0
522

Безробітний ірландський художник звів будинок із подрібнених купюр загальною сумою 1,4 млрд. євро. За його словами, це “пам’ятник божевіллю”, яке почалося в Ірландії після введення євровалюти. Божевілля, на його думку, проявилося в будівельному бумі.
Френк Баклі створив будинок у холі однієї з офісних будівель у Дубліні, яка стоїть порожньою з моменту завершення будівництва чотири роки тому. Такі офіси у великій кількості будували на піку будівельного буму. Художник зробив цеглу з подрібнених єврокупюр, які йому надав Монетний двір Ірландії. Стіни й підлога будинку добре зберігають тепло.
На початку 2000-х, після приєднання Ірландії до ЄС і введення євро, країну захлиснула хвиля видачі дешевих кредитів. У 2007-му Ірландія пережила колапс, і в країні почався сильний економічний спад. Смарагдовому острову довелось просити фінансової допомоги у ЄС і МВФ. Сам Баклі отримав позику для придбання у передмісті Дубліна будинку вартістю 350 тисяч євро, хоча в нього не було постійного доходу. Пізніше він розлучився з дружиною, якій дістався будинок, що втратив за кілька років третину своєї вартості. Баклі тепер живе у “євромільярдному будинку” і вже прибудовує до нього кухню та їдальню.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»