НОВИЙ ТЕСТ НА ГРОМАДЯНСТВО

0
615

У минулому номері “Українського слова” я розповідав, що робити у випадку, коли Ваша справа на громадянство була затримана через перевірки ФБР. Тема сьогоднішнього номеру – новий тест на громадянство, який буде введено з 1 жовтня цього року.

Інтерв’ю на громадянство складається з двох частин. По-перше, офіцер Імміграційної служби задає питання, щоб перевірити дані, які Ви вказали в анкеті: наприклад, поточне місце роботи, інформація про поїздки за межі Америки після отримання грін-карти, наявність арештів чи судимостей і т.п. Оскільки більшість питань з анкети на громадянство прив’язані до конкретних частин імміграційного закону, офіцеру достатньо переглянути Ваші відповіді, щоб визначити, чи у Вас можуть бути проблеми з отриманням громадянства.

Друга частина інтерв’ю на громадянство – це тест на знання історії та державного устрою США, а також на володіння англійською мовою. Саме цей тест і буде змінено з 1 жовтня цього року. Формат тесту залишиться старим: Вам зададуть 10 питань, на які Ви повинні дати не менше ніж 6 правильних відповідей. Загальна кількість запитань також не зміниться – їх буде 100. Змін зазнали самі питання: з’явиться приблизно 50 нових запитань, а більшість старих будуть перефразовані.

Загалом, питання стануть складнішими. Для прикладу, якщо раніше потрібно було лише назвати країну, з якою воювали американські колоністи (правильна відповідь –  Великобританія), то новий тест вимагатиме пояснити причини війни (правильні відповіді – “because of high taxes” (через високі податки); “because the British army stayed in their houses” (через те, що британська армія проживала в їх помешканнях); “because they didn’t have self-government” (через те, що вони не мали власного уряду).

Деякі питання нового тесту будуть мати більше ніж одну правильну відповідь. Через це готуватися до тесту буде тяжче. З іншого боку, Вам достатньо буде дати лише одну з правильних відповідей (за винятком випадків, коли питання вимагає назвати обидва варіанти).

Який тест Ви будете здавати – старий чи новий – залежить від того, коли Ви подасте документи на громадянство і від дати призначеного інтерв’ю:

– Якщо Ваші документи на громадянство будуть прийняті до 1 жовтня 2008 р. і Ваше інтерв’ю буде призначене до 1 жовтня 2008 р., Ви будете здавати старий тест.

– Якщо Ваші документи на громадянство будуть прийняті до 1 жовтня 2008 р., але Ваше інтерв’ю буде призначене після 1 жовтня 2008 р., Ви зможете вибрати тест, який хочете здавати – старий чи новий.

– Якщо Ваші документи на громадянство будуть прийняті після 1 жовтня 2008 р., Ви будете здавати новий тест.

– Якщо Ваше інтерв’ю буде призначене після 1 жовтня 2009 р., незалежно від дати подання документів, Ви будете здавати новий тест.

Отже, щоб мати змогу здавати старий тест на громадянство, Ваші документи повинні бути прийняті до 1 жовтня 2008 р. і Ваше інтерв’ю повинне відбутися до 1 жовтня 2009 р. Необхідно врахувати, що черга на громадянство зараз збільшилася в 2 рази через те, що близько 1,4 млн. людей подали документи на громадянство в минулому році, перед підвищенням цін на послуги Імміграційної служби. За словами Еміліо Гонзалеза, Директора Імміграційної служби США, сьогодні черга на громадянство становить майже 18 місяців.

Через це документи на громадянство потрібно оформляти якомога швидше. Адже навіть якщо Ваші документи будуть прийняті до 1 жовтня цього року, але через 18-місячну чергу Ваша справа буде призначена до інтерв’ю після 1 жовтня 2009 р., Ви не зможете здавати старий тест. Найкращим виходом є подати справу на громадянство зараз, оскільки шанси отримати можливість здавати старий тест зменшуються з кожним днем.

Олександр Демченко – адвокат в Law Offices of Douglas Bristol, юридичній фірмі з понад 25-річним досвідом роботи в галузі імміграційного права. Закінчив з відзнакою юридичний факультет Львівського державного університету і Chicago-Kent College of Law з відзнаками з імміграційного права та імміграційної практики. Член Американської асоціації імміграційних адвокатів та Чиказької асоціації адвокатів.

Law Offices of Douglas Bristol, 321 S. Plymouth Court, Suite 1525, Chicago, IL 60604. Тел. (312) 663-4466.